Anna Gasidło
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej
Na Placu Zwycięstwa przygotowano miasteczko Świętego. Postawiono tam karuzelę oraz ulokowano stację kolejki świątecznej. Nie zabrakło także Mikołaja rozdającego prezenty. - To miejsce jeszcze nigdy tak magicznie nie wyglądało - zauważała w rozmowie z Nowinami Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.
W sobotnie, ciepłe i słoneczne jak na listopad przedpołudnie na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej odbyły się Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów - Puchar Polski "Szczekowyje". Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machy.
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przygotowuje się do kolejnego sezonu kąpielowego. Ze zbiornika spuszczono wodę do Rudki, aby móc go posprzątać.
Zaplanowane na najbliższy weekend Dni Kuźni Raciborskiej zostały odwołane. - To była trudna decyzja, ale nie mogła zapaść inna. Z wydarzeniem, o ile pozwolą na to obostrzenia sanitarne, będziemy chcieli jeszcze wrócić w tym roku - mówi Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.
W malowniczej scenerii lasów raciborskich położony jest Ośrodek Wodno-Rekreacyjny „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej, na terenie którego w dniach 16-20 sierpnia odbył się obóz wojskowy. Tak młodzież uczyła się sztuki przetrwania od terytorialsów.
Kuźnia Raciborska znów decyduje się na odwołanie dożynek gminnych. W efekcie Rudy, czyli sołectwo, które już w zeszłym roku miało być gospodarzem tego wydarzenia, ponownie musi poczekać na swoją kolej. Organizacyjne w gminie przybliżają się do dni miasta.
15 lipca obchodzony jest Dzień bez telefonu. Nietypowe święto pozwala nam jednak zastanowić się nad tym, czy konieczne jest obecnie całodobowe połączenie ze światem? Zapytaliśmy samorządowców, parlamentarzystów i kierowników jednostek o to, czy potrafią wyobrazić sobie dzień bez telefonu.
Początkowo wydarzenie miało otwierać sezon kąpielowy na kąpielisku „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej, jednak po badaniu wody okazało się, że ta jeszcze jest za zimna na kąpiele. To jednak nie przeszkodziło, aby rozbrzmiała muzyka. Po raz drugi zorganizowano tam „Czad on the water”.
Liczące około 500 mieszkańców Siedliska (gm. Kuźnia Raciborska) udowadniają, że przy zaangażowaniu szeregu osób można zdziałać sporo dla swojej małej Ojczyzny. Z okazji Dnia Dziecka oficjalnie oddano tam tężnię solankową.
Po Zamku Piastowskim w Raciborzu również Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej (MOKSiR) postawił na kwiaty. Na miejscowym placu Zwycięstwa o godzinie 10.00, w sobotę 8 maja, rozpoczął się I Kuźniański Festiwal Kwiatów - "Zimna Zośka 2021".
W pierwszą niedzielę 2021 roku (tj. 3 stycznia) w Kuźni Raciborskiej odbył się koncert noworoczny. Z racji pandemii koronawirusa transmitowany był przez internet. Nadawano z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.
Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej o blaskach i cieniach minionego roku.
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaprosił w niedzielę 13 grudnia na plac Zwycięstwa. Tam odbył się jednodniowy jarmark świąteczny.
Kuźnia Raciborska to druga miejscowość po Raciborzu w powiecie raciborskim, gdzie pojawiło się serce na nakrętki.
Miejsce krzyżowania się dwóch rzek - gdzie Ruda wpada do Odry - było pierwszym przystankiem na trasie Pływadła.
30 sierpnia w Kuźni Raciborskiej wystartuje Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem pożaru z 1992 roku.
W trudnych czasach pokolorowali odrobinę świat. Po raz drugi w Kuźni Raciborskiej odbył się Festiwal Kolorów. Tym razem miejscem zabawy stało się kąpielisko „Wodnik”.