Tomasz Kruppa
Wicewójt gminy Rudnik
Od kilku miesięcy na terenie Rudnika działa koło terenowe utworzone w ramach Stowarzyszenia Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” z Bytomia. To organizacja pozarządowa zrzeszająca osoby zainteresowane historią fortyfikacji i zabytkową architekturą obronną. Zapaleńcom z Rudnika udało się skorzystać na marce Stowarzyszenia...
Zaplanowana na najbliższą sobotę impreza rudnickiego urzędu gminy została przełożona.
W Rudniku powraca temat finansowania przejazdów PKS-u. Tamtejsi samorządowcy czują się przez powiat przyparci do muru, bo muszą dołożyć kolejne pieniądze, których w gminnym budżecie nie mają zabezpieczonych.
O ponad 316 tys. złotych więcej będzie kosztować mieszkańców Rudnika wywóz śmieci niż szacowane przez urzędników koszty gospodarki odpadami. Uchwalone nowe stawki będą obowiązywały wraz z nowym rokiem. Jakich opłat należy się spodziewać?
W Rudniku przy ulicy Gawliny 2 w budynku, w którym mieści się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych oraz biblioteka w dotąd niezagospodarowanych pomieszczeniach powstał klub dla seniorów.
Duże pieniądze trafiły do małej szkoły. Podstawówka i przedszkole z oddziałami integracyjnymi w Brzeźnicy wzbogaciły się o salę integracji sensorycznej oraz doświadczania świata.
Urzędnicy z Rudnika chcą sięgnąć po dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pod nazwą "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".
Radna, a zarazem sołtyska Helga Sekuła z Lasaków przekazała na wrześniowej sesji rady gminy w Rudniku pytanie rolników, które pojawiło się po ostatnim zebraniu wiejskim. Chodzi o folię rolniczą pozostającą m.in. po paszach dla zwierząt.
Problem w gminie Rudnik. Uczniowie, spóźniając się na zajęcia do szkoły, otrzymują minusy. Nie mają jednak wpływu na to, aby dotrzeć do placówki w porę, bo za późno odbiera ich przewoźnik.
Zrujnowany i zatopiony w bujnej zieleni – tak obecnie prezentuje się pałac w Sławikowie. Pojawiła się jednak nadzieja na zmiany. – Docelowo chcemy, aby ruiny można było zwiedzać – słyszymy od zarządcy tego terenu, czyli w rudnickim urzędzie gminy.
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu po raz kolejny przystąpili do inwentaryzacji obiektów sakralnych w gminie Rudnik.
Raport o stanie gminy Rudnik wskazuje na jej mocne strony, ale obnaża również słabości. Rolniczy charakter i piękne krajobrazy przekładają się na niewielką liczbę podmiotów gospodarczych. Ponadprzeciętna liczba organizacji społecznych kontrastuje z niewielką aktywnością obywatelską mieszkańców gminy. – Potrzebujemy strategii,...
Tak szerokiej dyskusji o jakości powietrza w powiecie raciborskim wcześniej nie było. Radna Katarzyna Dutkiewicz doprowadziła do spotkania licznego grona samorządowców z Adamem Lewandowskim, wiceprezesem śląskiego funduszu ochrony środowiska (WFOŚiGW).
W piątek 8 marca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, poseł na Sejm RP i przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Bożena Borys-Szopa oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wręczyli promesy w ramach programów „Maluch+”...
Najpierw kolorowy pojazd objechał gminę, rozdając przy tym mieszkańcom literaturę, później ciężarówka wypełniona książkami podjechała pod Szkołę Podstawową im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku. To nagroda, jaką placówka otrzymała w konkursie - „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs zorganizował Empik.
Powołanie nastąpiło w poniedziałek 17 grudnia.