Joanna Sokołowska - Moskwiak
Dyrektor Instytutu Architektury PWSZ Racibórz
Dyrektor Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu
Studenci architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu opracowali projekty adaptacji pałacu w Rzuchowie (gm. Kornowac). Efekty zaprezentowano w czwartkowe popołudnie 30 czerwca. Właściciel pałacu chciał, aby koncepcje były efektem nieskrępowanej i uwolnionej wyobraźni.
Studenci Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu opracowali analizy studialne i koncepcje zagospodarowania zielonego terenu u zbiegu ulic Książęcej i Królewskiej. Chodzi o „Zielone Płuca Ostroga z tężnią solankową” - projekt zgłoszony i wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.
To już 9 lat odkąd Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu współpracuje z gminą Rudnik. Spotkanie, które zorganizowano w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach było okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań. Studenci kierunku architektura pokazali również swoje wizje na odmianę obiektów położonych na...
Od nowego roku akademickiego uczelnia z Raciborza wzbogaci się o centrum symulacji medycznej. Powstanie w ramach projektu unijnego o wartości ponad 2,5 mln zł. Partnerem PWSZ w projekcie jest miejscowy szpital rejonowy.
Przygotowania do ponownych wyborów władz uczelni postępują - informuje nas dr inż. arch. Joanna Sokołowska - Moskwiak z PWSZ Racibórz. Rektor dr Paweł Strózik powołał nowego prorektora ds. studentów. Została nim dr Beata Fedyn. Jej wybór przyspieszy prace nad wyborami.
Swój wniosek rektor dr Paweł Strózik skierował do Uczelnianej Komisji Wyborczej. Zwrócił się do niej o ponowne przeprowadzenie wyborów na raciborskiej uczelni. Ma to związek z wezwaniem resortu nauki z początku września. Ministerstwo wyznaczyło wtedy PWSZ Racibórz 30-dniowy termin.
Studenci PWSZ w Raciborzu bronili 6 kwietnia prace inżynierskie. Obrony odbyły się wirtualnie. Ośmiu absolwentów kierunku Architektura zdawało egzamin inżynierski. Bronili prace dyplomowe... w domu, przed monitorami komputerów. To pierwsze takie obrony w historii uczelni i przełomowe wydarzenie wśród instytucji szkolnictwa wyższego na Śląsku.
Mieszkańców ulicy Słowackiego i okolic zbulwersowało zamknięcie stadionu PWSZ dla mieszkańców. – Posłuchaliśmy apeli o zdrowy i aktywny tryb życia, a teraz zamknęli nam miejsce, w którym mogliśmy bezpiecznie ćwiczyć. To jest chore – mówi pani Maria.
AKTUALIZACJA
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu po raz kolejny przystąpili do inwentaryzacji obiektów sakralnych w gminie Rudnik.
Czy władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu są zadowolone z przebiegu tegorocznego naboru na studia?
Zapytaliśmy dr Joannę Sokołowską-Moskwiak rzecznika prasowego PWSZ jak uczelnia poradzi sobie z problemami na swoim basenie. Aktualnie jest zamknięty, a rok akademicki startuje za 2 tygodnie.
Prawie 550 maturzystów zdecydowało się złożyć dokumenty i podpisać umowę z uczelnią już po pierwszym naborze. To o około 150 osób więcej w porównaniu do pierwszego etapu rekrutacji na rok akademicki 2015/2016.
Kolejna gorąca dyskusja w redakcji. Dowiodła, że z miasta przemysłowego Racibórz stał się ośrodkiem handlowym. Zdominowały go sklepy i parkingi. Nowości, które się w nim pojawiają jedni uważają za nietrafione, inni za niezauważalne.
Instytut Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zorganizował I. Międzynarodowe Seminarium Architektoniczne. W pałacyku rafakowskim swoją prezentację miała m.in. architekt Tijana Tufek-Memišević.
Przed studentami Instytutu Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu otwiera się nowa perspektywa na interesującą zagraniczną współpracę. Uczelnia nawiązała bowiem kontakt z Uniwersytetem Pamukkale w Denizli (Turcja).
Uczelnia podała nazwiska kandydatów na prorektorów. Mają zostać wybrani 7 maja.