Adam Fudali
Były prezydent i były przewodniczący Rady Miasta Rybnika
ur. 7 marca 1951 w Raciborzu – polski samorządowiec. Od 1998 do 2014 r. prezydent Rybnika, radny Miasta Rybnik z BSR (Blok Samrządowy Rybnik), Przewodniczący Rady Miasta. Zm. 25 września 2018 r.
Kiedy w prezydenckim samochodzie Andrzeja Dudy wybucha opona, my w trosce o naszych włodarzy sprawdzamy, czy i im coś nie grozi podczas służbowych podróży.
Plany dzierżawy fragmentu rybnickiego lotniska wywołały oburzenie byłego prezydenta Adama Fudalego. – Sam kiedyś popełniłem podobny błąd i dziś mam do siebie pretensje – przestrzegał na grudniowej sesji Rady Miasta jej przewodniczący.
– Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko realizacji tego projektu – twierdzi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika
Część z nauczycieli w raciborskiej oświacie rozpoczęło nowy rok od pójścia na urlop zdrowotny. Choroby pedagogów tylko rybnicki magistrat kosztują milion złotych rocznie. A jak jest w regionie?
Prezydent Miasta Rybnika zamierza zwiększyć zatrudnienie w magistracie. Chodzi o dwadzieścia nowych etatów dla urzędników. – To przerażające – komentuje były prezydent Adam Fudali.
Na ostatniej sesji rady miasta, grupa radnych złożyła projekt uchwały w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia Prezydenta Miasta Rybnika. Do tej pory Piotr Kuczera otrzymywał 10.704,00 zł brutto. Po przegłosowaniu uchwały, radni zdecydowali, że od 1 czerwca jego pensja wzrośnie do kwoty 12.303,00 zł.
Krzysztof Jaroch obejmie stanowisko dyrektora WCK w Wodzisławiu Śląskim 26 czerwca. Będzie pełnił obowiązki dyrektora na czas usprawiedliwionej nieobecności Nadii Mechine.
Z Łukaszem Kłoskiem, szefem kampanii wyborczej nowego prezydenta Rybnika, rozmawiamy o wierze w sukces, rozwalonym bucie prezydenta i obietnicach wyborczych.
Prezydent Bronisław Komorowski przyznał odznaczenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
W myśl reformy samorządowej z 1990 roku, radni miejscy mieli pełnić bardzo ważna rolę w kreowaniu rzeczywistości na poziomie miast i powiatów. Do 2002 roku wybierali oni m.in. prezydentów czy wójtów. Czym zajmują się dzisiaj? Opiniują pomysły władzy, czasem zawalczą o załatanie dziury w drodze, czasem zwrócą uwagę na wystającą...
8 maja Prokuratura Rejonowa w Żorach zadecydowała, że należy wszcząć śledztwo w sprawie decyzji, które zapadały w rybnickim magistracie. – Mamy wątpliwości, które trzeba wyjaśnić – przyznaje Leszek Urbańczyk, Prokurator Rejonowy w Żorach.
Tekst pochodzi z aktualnego wydania Tygodnika Rybnickiego
Choć sprawą możliwych nieprawidłowości w rybnickim magistracie zajmują się aż dwie instytucje, formalnie w sprawie nie toczy się jeszcze śledztwo. Zarówno CBA jak i prokuratura na razie przeglądają dokumenty.
Trudne decyzje to takie, które rządzący chce ukryć przed mieszkańcami – twierdzi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. Opowiada również o zagrożeniach dla budżetu, ale i o planach rozwoju miasta.
Po artykule opublikowanym na rybnik.com.pl prokuratura wszczyna postępowanie, CBA prosi o dokumenty, a prezydent Piotr Kuczera zarządza wewnętrzny audyt w urzędzie.
W Stodołach powstała nieformalna grupa, której celem jest „ożywienie” najmniejszej dzielnicy Rybnika, w której mieszka ok. 600 mieszkańców. Jeden z pomysłów to powrót do koncepcji, aby kolejka wąskotorowa miała swoją stację nad Zalewem Rybnickim.
Podczas styczniowej sesji rady miasta Adam Fudali, jej przewodniczący zwrócił się z wnioskiem o sprawdzenie czy Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta jest odpowiedzialny za wadliwe wykonanie boiska ze sztuczną nawierzchnią za Rudą. Stwierdził wówczas: – Wojciech Student projektował dla nas boisko. Mieliśmy z nim duże problemy.
Mieszkańcy bloków przy ul. Raciborskiej w Rybniku na długo zapamiętają piątek, 27 lutego. Właśnie wtedy do ich parku wkroczyli robotnicy z piłami i wycięli prawie 180 drzew.