Piotr Masłowski
Senator
Piotr Masłowski urodził się w 1977 roku w Rydułtowach. Politolog, działacz społeczny i samorządowy. W przeszłości był m.in. prezesem Centrum Rozwoju Inicjatwych Społecznych. Współtworzył Forum Obywateli Rybnika. Po zwycięstwie Piotra Kuczery w wyborach na prezydenta Rybnika w 2014 roku został zastępcą prezydenta Rybnika. Utrzymał stanowisko po wyborach w 2018 roku.
W 2023 roku został wybrany do Senatu RP (XI kadencja). Związany z Polską 2050 Szymona Hołowni.
Społeczność ukraińska mieszkająca w Rybniku spotkała się na rynku w pierwszą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. W niebo poleciały żółto - niebieskie balony. Miejska Orkiestra Dęta Rybnik odegrała hymny Polski i Ukrainy.
Wraz z końcem marca kończy się realizowany przeszło dwa lata projekt „3R – Rodzina, Rozwój, Rybnik”, dzięki któremu powstały m.in. Kluby Mieszkańców w pięciu dzielnicach Rybnika.
3 850 000 zł – to kwota, jaka rozdysponowana została w tym roku w formie grantów na potrzeby 36 rybnickich klubów sportowych.
Kamienica komunalna najpierw została przekazana miejskiej spółce Hossa. Hossa miała ją wyremontować i urządzić w niej apartamenty na wynajem. Jednak do niczego takiego nie doszło, bo pół roku później Hossa sprzedała kamienicę. Spółka zarobiła na tym niemałe pieniądze. Sprawdziliśmy, co się z nimi stało.
24 października 2019 roku rada miasta, na wniosek prezydenta, podjęła uchwałę o przekazaniu w formie aportu kamienicy przy ul. Rynkowej 1 spółce Hossa należącej do Miasta Rybnik. Według zapewnień wiceprezydenta Piotra Masłowskiego, spółka miała wyremontować budynek w celu urządzenia tam pokoi do wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania...
Aktualnie przeciętny rybniczanin płaci za śmieci 31 zł miesięcznie za osobę. To o 19% więcej niż w Wodzisławiu i 47% więcej niż w Raciborzu. A od 1 stycznia 2023 roku będzie jeszcze drożej.
Piszemy o nauczycielach, którzy ukształtowali przyszłych posłów, prezydentów, radnych czy przedstawicieli duchowieństwa z Rybnika. Wśród nich są m.in.: katecheta, który próbował zrozumieć młodzież, matematyk, który ufał prymusowi z pierwszej ławki i polonistka, która zamiast zganić za przeklinanie zaproponowała zaskakujący zamiennik.
11 października w lokalu przy ul. Zebrzydowickiej 30/3 otwarto "Wspólny Stół" - miejsce dla osób w trudnej sytuacji życiowej.
W piątek 9 września przed Teatrem Ziemi Rybnickiej odbyło się spotkanie prasowe z Szymonem Hołownią. Na tapet wzięto temat węgla, a przede wszystkim dodatek węglowy.
Lider Polski 2050 prowadzi tzw. mobilną konwencję partyjną. 9 września zawita do Częstochowy i Rybnika, a 10 września przyjedzie do Sosnowca.
Zaczęło się od wpisu z okazji Dnia Brodacza, a skończyło na posądzeniach o "specjalne dojścia" do urzędu, pytaniach o politykę bezpieczeństwa Urzędu Miasta Rybnika i... kasowaniu wiadomości.
- Budujcie swoje piękne życiorysy - zwrócił się do uczniów prezydent Piotr Kuczera podczas uroczystości.
Działacze ruchu Polska 2050 założonego przez Szymona Hołownię zorganizowali na Bulwarach Nadodrzańskich w Raciborzu konferencję prasową na temat bieżącej sytuacji na rzece Odrze. Są zaniepokojeni informacjami o zatruciu wody, tonach śniętych ryb i chaosem informacyjnym w tej sprawie.
Rybnik mocno zaznaczył swoją obecność podczas zakończonej właśnie w Katowicach 11. edycji World Urban Forum - Światowego Forum Miejskiego.
Aż pięć rybnickich projektów zostało wyłonionych w ostatniej edycji programu Śląska Przestrzeń Innowacji.
6 czerwca na Placu Jana Pawła II odbyło się spotkanie z regionalnymi przedstawicielami Polski 2050 Szymona Hołowni. Wśród nich był również Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika, który opowiedział o swoich planach na przyszłość.
Rybniccy sportowcy otrzymali nagrody i wyróżnienia za swoje osiągnięcia. Najwięcej laurów zdobyli judocy, którym przypadły tytuły najlepszych sportowców i trenera roku 2021.