Agnieszka Skupień
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnik.
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnik.
Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej CEA.
Na dotacje do służących ochronie powietrza ekologicznych inwestycji mieszkańców Rybnika w budżecie miasta na 2017 rok zabezpieczono 5 milionów złotych.
Sporo wydarzeń przez weekend: na Rynku, Kampusie i w Strefie Juliusza. Na cały festiwal wstęp wolny.
Prace porządkowe na terenie zabytkowego kompleksu byłego szpitala „Juliusz” nabierają tempa. Za tydzień powiększony park zostanie udostępniony mieszkańcom.
W poniedziałek, 4 lipca o godz. 8.00, pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych rozpoczęli malowanie stosownego oznakowania jezdni przed wejściem na dworzec PKP.
Nie jest łatwo być kierowcą w Rybniku, po tym jak ruszyła przebudowa mostu na Nacynie w samym centrum miasta. Dodatkowo trwa remont ronda na skrzyżowaniu ul. Podmiejskiej i Rudzkiej. Planowane było również zamknięcie ulicy Rybnickiego, od skrzyżowania z Brudnioka do Cmentarnej.
Obok nowych kamer miejskiego monitoringu, Rybnik sukcesywnie włącza do sieci szerokopasmowej kamery detekcji na skrzyżowaniach. Ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o zdarzenia zarejestrowane przez systemy kamer.
Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania kolejne dwa projekty Miasta Rybnik, które znajdowały się na tzw. listach rezerwowych RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Od wielu miesięcy trwa dyskusja odnośnie przebudowy rybnickiego toru żużlowego. Kibice, ale i żużlowcy narzekali, że trudno na owalu przy ul. Gliwickiej się ścigać.
Od początku listopada ruszyły kontrole miejskich zasobów mieszkaniowych, prowadzone przez pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku. Co podlega kontroli i jakie sankcje grożą za odkryte nieprawidłowości?
Część z nauczycieli w raciborskiej oświacie rozpoczęło nowy rok od pójścia na urlop zdrowotny. Choroby pedagogów tylko rybnicki magistrat kosztują milion złotych rocznie. A jak jest w regionie?
Jeden z najpiękniejszych budynków w centrum Rybnika zostanie wkrótce zrównany z ziemią. Nadzór budowlany wydał właśnie nakaz jego wyburzenia, bo zagraża bezpieczeństwu. W gruzach legnie zespół trzech secesyjnych kamienic.
Sporo rodzin wielodzietnych w regionie zaopatrzyło się w Kartę Dużej Rodziny – narzędzie, dzięki któremu uzyskać można zniżki i ulgi w różnych miejscach. Tak było też z rodziną Chruszczów z Gaszowic, jednak jak się później okazało, nie wszystko okazało się takie jak szumnie zapowiadano.
Powstające wraz z dobrą pogodą ogródki na deptaku stosują się do zaleceń kolorystycznych miasta. Widać, że w ogródkach, które już powstały, parasole mają kolor beżowy. Co jednak z wyjątkami?
O uciążliwości sąsiedztwa rybnickiego wysypiska i sortowni odpadów pisaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy ulicy Strażackiej, Błękitnej i Kolberga skarżą się na uciążliwy zapach i roznoszone przez wiatr odpady. Jakiś czas temu, mieszkańcy wspomnianych ulic zauważyli wylewanie odpadów z beczkowozu do dziury w lesie.
Trwają prace na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu. Otwarcie zmodernizowanego obiektu planowane jest na czerwiec. Po zakończeniu inwestycji na Ignacym powstanie park tematyczny o charakterze industrialnym, który będzie zarządzany przez Muzeum Miejskie w Rybniku.
Budżet obywatelski funkcjonuje w Rybniku od 2013 roku. W dwóch edycjach wybrano łącznie 54 projekty, które oszacowano na łączną kwotę ponad 3,6 miliona złotych.