Leszek Szczasny
Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.
Ur. 25 maja 1975 r., zawód wyuczony filozof / politolog – doktor nauk humanistycznych - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, aktualne zajęcie: działalność społeczno-kulturalno-edukacyjna, autor slajdowisk podróżniczych.
Pół roku dał prezydent Lenk mieszkańcom z kamienicy przy ul. Michejdy na remont szopek.
Skuteczną okazała się interwencja radnego Leszka Szczasnego(na zdj.), który wstawił się u prezydenta Lenk za działkowcami z rejonu ulic Czarnieckiego i Starowiejskiej.
Interpelacja radnego do Prezydenta w sprawie komórek na ul. Michejdy
Leszek Szczasny pisał do proboszcza Gintera Kurowskiego z parafii na rynku by ten udostępnił wieżę kościelną w celach turystycznych. Nie uzyskał jednak satysfakcjonującej odpowiedzi w tej sprawie.
Oburzenie, jakie wywołało zamknięcie wjazdu na ścieżkę rowerową po wałach obok śluzy rafakowskiej, wciąż nie cichnie. Prezydent Lenk oficjalnie odpowiedział na uwagi radnego Leszka Szczasnego w tej sprawie.
Zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego 2016 wieża widokowa w Brzeziu może zostać przejęta przez Budżet Miasta na przyszły rok. Okazało się, że 150 tys. zł to za mało by zbudować atrakcyjny obiekt typu. W magistracie mają dane, że potrzeba na to jakieś pół miliona złotych.
Weekendowe noce pod urzędem miasta należą do burzliwych. Tak wynika z opisu jaki przedstawił dziś radnym w urzędzie Leszek Szczasny. Opowiadał o dziewczynach, które pobito i o "różnych rzeczach", które odbywają się w pobliskich krzakach.
Radny znany z umiłowania do jazdy rowerem zapytał oficjalnie prezydenta Lenka o plany rozbiórki śluzy przy Rafako i likwidacji części trasy rowerowej. Włodarz odpowiada: bezpieczeństwo jest ważniejsze od turystyki.
Pasma nieobecności na posiedzeniach komisji w radzie miasta zdarzają się zarówno opozycjonistom, jak i rządzącym. Przynajmniej w ciągu ostatnich 6 miesięcy pracy rady.
Podsumowanie działań opozycji w radzie miasta. W okresie między absolutoriami dla prezydenta Lenka.
Zapowiedzi stały się faktem. Hiszpańska firma rozpoczyna prace na zaporze przy Rafako. Ścieżka rowerowa w tej części ma być zlikwidowana. Dopiero po zakończeniu inwestycji może powstać nowy układ ścieżek rowerowych po wałach Zbiornika Racibórz.
Leszek Szczasny krytykuje konserwatora zabytków o brak troski dla śladów historii Raciborza. – Proszę mi nie insynuować – wypaliła w stronę radnego Joanna Muszała-Ciałowicz na spotkaniu w Sudole.
Podniesionym głosem Leszek Szczasny skrytykował pomysł urzędu na tegoroczne święto miasta. Żądał odniesienia do historii miasta, którego mu zabrakło w programie. - A otwarcie kaplicy? - pytał prezydent Mirosław Lenk.
Radny Leszek Szczasny wpierw nazwał tę radę sztucznym ciałem, a następnie sprzeciwił się udziałowi w jej pracach Bolesława Stachowa, wybitnego raciborskiego fotografika. - Nie róbmy z igły wideł - apelował doń Marek Rapnicki, a Michał Fita prosił by nie mieszać polityki w działalność kulturalną. Wiesław Szczygielski skomentował...
– Niemcy już 100 lat temu ze względu na fatalne położenie Raciborza w niecce dbali o tereny zielone by dało się przeżyć. A my lekką ręką tyle drzew się pozbyliśmy – oznajmił prezydentowi Lenkowi rajca opozycji Leszek Szczasny.
Choć większość rajców Raciborza nie chciało przed świętami wygłaszać interpelacji na sesji marcowej to przewodniczący Mainusz dopuścił do głosu Leszka Szczasnego, który krzyczał, że musi przekazać ważną i skandaliczną informację.
W trakcie dyskusji na marcowej sesji nad planami ograniczania niskiej emisji w Raciborzu radny Leszek Szczasny podniósł problem braku w mieście stacji monitorowania zanieczyszczeń powietrza. Stowarzyszenie NaM prowadzi pomiary urządzeniem mobilnym, wyniki zatrważają. Urząd twierdzi, że te pomiary są nierzetelne.