Obsypany nagrodami film animowany z lat ‘90 widzieli chyba wszyscy. Przygody lwa Simby, który po śmierci ojca skazuje się na wygnanie i rezygnuje z miejsca na czele stada łapały za serce nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych. Film Disney’a miał wpływ na postrzeganie świata przez ludzi dorosłych oraz dzieci, uczył czym jest...
Jeszcze rok temu była pracownikiem, dzisiaj jest już pracodawcą. Julię Parzonkę podpytujemy o przepis na sukces. Rozmawiamy również o jej wygranej w miejskim konkursie na najlepszy biznesplan. Spośród wszystkich projektów, jej okazał się najciekawszy i wygrała pięć tysięcy złotych.
Michał Tumula to 31-letni rybniczanin. Zaczynał standardowo - jak to większość chłopców - od kopania piłki. W pewnym momencie jego życie obrało zupełnie inny kierunek, kierunek na cały świat. Kanada, Stany Zjednoczone, Australia, Brazylia, Kuba, Kolumbia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie to tylko część miejsc, w których nasz rozmówca...
Nie pamiętam, kiedy to miało miejsce. Zamazuje mi się data, nie potrafię określić pogody. Pamiętam za to jej głos. Pamiętam, jak stała na scenie i całą sobą potrafiła oddać nastrój utworu, który do dziś wzbudza we mnie silne emocje. Być może dlatego całe tło przestało mieć dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Liczyły się tylko...
Masz kilka sekund na odpowiedź. Twarz prowadzącego jest niewzruszona, co może tylko potęgować stres. Pada pierwsze pytanie: Jak potocznie, choć żartobliwie, nazywany jest mąż, którego żona jest chwilowo nieobecna? Rogacz. Ile sekund ma godzina? 360. Jakie drzewo opisuje korzenie rodzinne człowieka? Dąb. Przedstawicielem, której rodziny...
Wiktoria Marek dostała się do finałowej dwunastki czeskiego konkursu Miss Reneta. Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach będzie jedyną Polką ubiegającą się o tytuł najpiękniejszej.
Za nim ponad tysiąc kilometrów pieszej wędrówki. Mieszkaniec Pszowa przez prawie 30 dni, samotnie przemierzał drogę po naszym kraju. – Czasami bywało ciężko, ale nie żałuję żadnej minuty. To był piękny czas – mówi wędrowiec.
Choć jego dzieła do tandetnych i bezwartościowych nie należą, to nazwa jego działalności mogłaby nasuwać takie skojarzenia osobie, która nie zna się na geografii czy ortografii. Z „Grawera Nędzy” wychodzą dzieła na każdą okazję, a to wszystko dzięki nietuzinkowej wyobraźni i umiejętnościom, jakie posiada jego założyciel – Rafał Żurawski.
Mówi się, że co kraj to obyczaj, ale i w poszczególnych regionach Polski można spotkać się z różnorodnymi tradycjami i zwyczajami weselnymi. A jak wyglądają one na Śląsku? – Tradycyjne śląskie wesele to było wesele! Cała wieś żyła uroczystością – wspomina Maria Błaszczok, mieszkanka Nieboczów.
Franciszek Pieczka urodził się w Godowie 18 stycznia 1928 r. Dziś więc przypadają 91 urodziny niezapomnianego Gustlika z serialu "Czterej pancerni i pies". Z tej okazji redakcja Nowin Wodzisławskich i portalu Nowiny.pl składa Panu Franciszkowi serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności.
Jest chodzącą bombą energetyczną, której wybuch można podziwiać na scenie. Jego zmysłowych ruchów może mu pozazdrościć niejedna kobieta. Taniec nie jest dla niego jedynie wykonaniem kilku ruchów w rytm muzyki. To narzędzie komunikacji, za pomocą którego może przedstawić tkwiący w nim wachlarz emocji. On tańczy całym sobą. Śpiewa,...
Szachy i śpiew – ośmioletnia mieszkanka Bełku wie jak łączyć te pasje ze sobą, dzięki czemu nazywana jest „Śpiewającą Mistrzynią Szachów”. Prywatnie jest córką Angeliny i Adama, zawodowo związanych z muzyką. Jej mama jest managerem i zajmuje się promocją artystów, tata jest kompozytorem; założył zespół Łzy i pisze piosenki dla innych artystów.
Pochodzi z Gliwic, ale dom zbudował „gdzieś na końcu świata”. Pewną posadę informatyka porzucił, by zostać knifemakerem, czyli twórcą… noży. Ma miliony fanów na kanale YouTube, choć wcale o to nie zabiegał. Michał Sielicki, znany w świecie jako Trollsky, o swoim niezwykłym życiu zwyczajnie opowiada Marcinowi Prokopowi.
Społecznicy z Marklowic stworzyli niezwykłą wystawę opisującą losy poległych mieszkańców gminy w trakcie I wojny światowej. - Zawiłe dzieje Górnego Śląska domagają się ustawicznego dialogu z przeszłością. Nie można bowiem budować przyszłości bez poznania i zrozumienia przeszłości - podkreśla współtwórca fascynującej ekspozycji Józef Kłosok.
Rozmowa z Grzegorzem Gureckim.
Dwie siostry – jedna pasja. Razem prowadzą gabinet kosmetyczny ‘Stań się piękna’.
Czasem potrzeba tylko chwili, by odkryć, że to, co ważne, jest na wyciągnięcie ręki – przekonuje Weronika Żymełka, mieszkanka niewielkiego sołectwa Lasaki w gminie Rudnik w swojej debiutanckiej książce. Ta ukazała się w sierpniu pod szyldem gdyńskiej oficyny wydawniczej Novae Res.