Do Senatu wpłynęła petycja przekazana przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Autor wnosi o wprowadzenie obowiązkowych testów zawodowych dla kandydatów do partii politycznych, sporządzonych przez prawników i psychologów. Zdaniem petytora, testami objąć należy wójtów, prezydentów miast, burmistrzów, sołtysów i radnych. Poprosiliśmy...
Już po raz 21. Raciborska Izba Gospodarcza zaprasza na niezwykły Koncert Charytatywny „Gwiazdka Serc” – wydarzenie, które od lat łączy sztukę, radość, zabawę i dobre serca.
Przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli - w sumie 232 zawodników wzięło udział w jubileuszowej, 25. edycji Biegu Niepodległości, który odbył się w poniedziałek, 11 listopada w Kuźni Raciborskiej. Każdy z uczestników mógł liczyć na wyjątkowy medal oraz dyplom, a zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody.
W Święto Niepodległości mieszkańcy Radlina i okolic mieli możliwość wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu muzycznym, jakim był XVIII Turniej Chórów im. M. Łunarzewskiego. Była to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać utalentowanych chórów i poczuć magiczną atmosferę muzyki chóralnej.
Z jednej strony radość na ulicy Odrzańskiej, że włodarz nie buduje im w sąsiedztwie parkingu piętrowego. Z drugiej strony smutek, że podwórko w rejonie Solnej wygląda jak z Trzeciego Świata. Nie lepiej prezentuje się ulica Czekoladowa pod oknami magistratu. - Zaczekajcie z pretensjami do następnego spotkania za rok. Jestem w urzędzie...
Blisko 500 osób stanęło na starcie 32. Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. Na liście startowej znalazło się sporo nazwisk z naszego regionu.
11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, ale także wspomnienie św. Marcina. Z tym dniem wiąże się tradycja przyrządzania gęsi oraz wypiekania rogali marcińskich. Tradycyjnie w Bełsznicy miała miejsce niecodzienna impreza.
W poniedziałek, 11 listopada, na rynku w Raciborzu odbył się piknik "Niepodległa".
Najpierw krótkie nabożeństwo, następnie procesja prowadzona przez postać św. Marcina, inscenizacja podziału płaszcza oraz festyn. Łubowice to kolejna miejscowość w powiecie raciborskim upamiętniająca biskupa z Tours.
Arkadiusz Luterek związany jest z firmą Henkel od 26 lat. Przez ponad ćwierć wieku swojej kariery zawodowej pracował na trzech wydziałach i wielu stanowiskach, zdobywając wszechstronne doświadczenie w różnych obszarach produkcji. Obecnie pełni funkcję kierownika zmiany na wydziale proszków, gdzie zarządza zespołem 20 pracowników.
Oficjalne obchody zorganizowano przy pomniku Matki Polki. Chętni wzięli wcześniej udział również we mszy świętej, którą odprawiono w kościele farnym, a w drodze na plac Mostowy złożyli jeszcze kwiaty przed pomnikiem arcybiskupa Józefa Gawliny. Po części oficjalnej przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty przy Pomiku Powstańców Śląskich.
Jastrzębie-Zdrój również uczciło 106. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się w sołectwie Bzie, gdzie przedstawiciele delegacji i władz miasta na czele z wiceprezydentem Grzegorzem Dulembą oraz przewodniczącym rady miasta Damianem Gałuszką złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym miejsce...
Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie w rybnickiej bazylice mszą świetą za ojczyznę pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Olszowskiego. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty przy pomniku Jana Pawła II.
10 listopada 2024 roku, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się tradycyjna uroczystość. Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie żołnierzom Wojska Polskiego, a także funkcjonariuszom Policji i Państwowej Straży Pożarnej.
Obchody Święta Niepodległości w Żorach od lat mają bardzo sportowy charakter. Obok oficjalnych uroczystości, na terenie tamtejszej strzelnicy "Dębina" odbywają się co roku turnieje strzeleckie, a od 6 lat w Parku Cegielnia organizowany jest Bieg Biało-Czerwony. Z kolei żorscy harcerze swój uroczysty apel zorganizowali w parku przy Pałacu...
Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie zbiórką przy Pałacu Dietrichsteinów. Następnie uczestnicy przeszli do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Mszę Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny.
Uroczyste obchody święta niepodległości rozpoczęły się w Lubomi złożeniem kwiatów przy pomniku bojowników o wolność Polski na cmentarzu parafialnym. Nie zabrakło licznych pocztów sztandarowych oraz delegacji.
Artykuł sponsorowany