Za kilkanaście tysięcy złotych zakupiono zabawki dla przedszkola w Studziennej. Zebrali się nań mieszkańcy dzielnicy. - To wyraz współpracy naszej społeczności - podkreśla Roman Wałach ze Stowarzyszenia Rozwoju Dzielnicy Studzienna.
Nowoczesne mobilne laboratorium będzie miało, jak informuje urząd, kluczowe znaczenie w identyfikowaniu miejsc z najwyższym poziomem zanieczyszczenia, szczególnie w okresie grzewczym, kiedy to smog staje się poważnym zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców.
W Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” odbyło się spotkanie zwieńczające projekt „Cień Dziedzictwa”, podczas którego uczestnicy wspominali tragiczne wydarzenia z ostatnich dni wojny.
Miasto zapowiada w przyszłym roku budowę zbiornika retencyjnego przy ul. Ocickiej. Zdaniem mieszkańców to za mało, by ochronić posesje przed błotem i szlamem. Jacek Wojciechowicz zadebiutował w Ocicach na spotkaniach dzielnicowych. Jego "tournée" potrwa do 14 listopada.
Cezary, Tymek, Szymon, Róża, Nadia, Leonard, Lenka, Zosia, Nikoś, Borys. Poznaj maleństwa, które w ostatnim czasie przyszły na świat w wodzisławskim szpitalu.
Marek Kurpis serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych na Festiwal Perspektywy – wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w Arenie Rafako. Na festiwalu uczniowie raciborskich szkół średnich zaprezentują ofertę eukacyjną swoich placówek młodszym kolegom.
Małego chłopca idącego bez opieki zauważyli mieszkańcy Radlina. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że dziecko samo opuściło teren przedszkola. Jak do tego doszło?
W sobotę 26 października 2024 roku o godz. 12:00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza św. w intencji arcybiskupa Damiana Zimonia. Kolekta zebrana na Mszy będzie przekazana powodzianom.
Do zbrodni doszło w 2001 roku. Rybniczanin Rafał S., wówczas 18-letni, przebywał u swojej rodziny na Warmii. Tam dopuścił się dramatycznej zbrodni, za którą odsiadywał wyrok. W lutym 2022 roku został przedterminowo zwolniony, jednak po dwóch latach sąd wydał za nim list gończy. W minionym tygodniu mężczyzna został zatrzymany w Dortmundzie.
Funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, kubistyczna bryła i ogród wertykalny na elewacji – to tylko niektóre z cech dworca w Raciborzu po przebudowie. PKP S.A. udostępniła dworzec podróżnym.
Wojewoda Marek Wójcik 21 października ponownie przyjechał do powiatu raciborskiego, tym razem odwiedzając gminy Krzyżanowice i Krzanowice, które szczególnie ucierpiały podczas wrześniowej powodzi.
Burmistrz Wojciech Gdesz rozmawiał już z Roksaną Pytlik, która kończy swoją pracę jako wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej. Podjęła tę decyzję i obecnie przebywa na urlopie do 8 grudnia, co oznacza, że formalnie do tego czasu nadal pełni swoje obowiązki. Gdesz planuje rozpocząć poszukiwania nowego zastępcy już od jutra, a najprawdopodobniej...
Zobaczcie jak uczniowie raciborskich szkół technicznych i branżowych zaprasząją swoich młodszych kolegów do udziału w jublieuszowej edycji Festiwalu Perspektyw!
Urząd miasta w Raciborzu informuje o możliwośći złożenia przez producentów rolnych, których uprawy uległy uszkodzeniu na skutek powodzi wniosku o oszacowanie szkód, przez komisję powołaną przez wojewodę śląskiego.
Choć wiceprezydent Małgorzata Rudnicka-Głowińska zapowiadała, że może to być 21 października, to ten termin się nie potwierdził. Magistrat wydał w związku z tym komunikat.
Jak co roku, w drugiej połowie października Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang organizuje Hubertusa, czyli święto myśliwych i jeźdźców.
Założeniami unijnej dyrektywy EPBD właściciel budynków wydają sobie dziś nie zawracać głowy. Tyle że zapisy dyrektywy, która weszła w życie pod koniec maja 2024 r., w ciągu dwóch lat muszą zostać przyjęte również w Polsce. To zaś może oznaczać koszt dla wielu właścicieli budynków rzędu nawet 100 tys. euro.