"Warto przyglądać się twarzom po zmyciu makijażu „scenicznego”, gdy nie starają się już wyglądać na ładniejsze i wiarygodniejsze, gdy wreszcie niczego nie udają" - pisze w swoim felietonie pn. "Mimika nie zawsze prawdę powie" Barbara Musiałek.
W nadchodzących wyborach mogą pojawić się różnego typu kandydaci, którzy uzyskają mandat do pełnienia funkcji radnego. Co jednak w przypadku kiedy takie osoby nie podejmują misji, choć wszystkich przekonywali, aby na nich głosować i przyjmują zupełnie inną funkcję? Czy można to nazwać oszustwem, skoro od początku wiedzieli, że...
- Wszyscy popełniamy błędy. Gdybyśmy umieli przewidzieć przyszłość, może wybieralibyśmy inaczej. Ale nie umiemy. Można się pomylić, wypisując fakturę czy wypełniając deklarację podatkową. Dlatego wymyślono korektę - pisze w swoim felietonie pn. "Lepsze dni nadejdą po korekcie swojego życia" Barbara Musiałek.
Bardzo ciekawe zjawisko wystąpiło we wtorkowe popołudnie 6 lutego. Mianowicie na chwilę w wyniku awarii zniknął dostęp do portalu Facebook. Niby nic się nie stało, ale jednak.
Nie wakacje kredytowe, a awaria Facebooka okazały się najważniejszą informacją dnia. Zresztą nawet gdyby nie doszło do globalnych problemów aplikacji firmy Meta, to ogłoszenie przedłużenia programu na nowych warunkach nie wzbudza entuzjazmu wielu kredytobiorców.
Należy, chociaż spróbować zdobyć to, co nas przyciąga. Na przykład dyplom ukończenia studiów. Zazdrościć komuś tytułu zawodowego czy naukowego, nie podejmując trudu dostania się na uczelnię, mija się z celem - pisze w swoim felietonie pn. "Zawrócić czy iść dalej? Dowiesz się, wykonując test radości" Barbara Musiałek.
Nie ma chyba osiedla, na którym nie stacjonowałyby wraki. Ich lata świetności dawno minęły, a właściciele o nich zapomnieli. Zajmują tak cenne miejsca parkingowe. Wydawałoby się, że ich usuniecie to przysłowiowa bułka z masłem, a jednak nie…
Ostatnio w całej Polsce dyskutuje się o potrzebie zadawania prac domowych w szkole. Minister edukacji nie widzi potrzeby ich praktykowania w klasach 1-3, natomiast w klasach 4-8 w szkołach podstawowych mają być nieobowiązkowe i nie mogą podlegać ocenie. W szkołach średnich sytuacja jest bez zmian. Czy miejsce zadań domowych ma być w...
Na co wydacie miejskie pieniądze? To pytanie jest skierowane do Szanownych Czytelników. Tak, to nie pomyłka – na co Państwo przeznaczą pieniądze? Może zechcecie mieć na osiedlu nowy plac zabaw albo zdecydujecie się na park kieszonkowy? Tym razem wszystko zależy od was, a nie widzimisię urzędników. Są pieniądze, to trzeba z nich korzystać!
12 lutego mija termin rejestracji komitetów wyborczych w wyborach samorządowych 2024. Już wtedy po części będzie wiadomo, kto będzie mógł wystawić kandydata na prezydenta. Teraz, kiedy jeszcze większość kandydatów nie zapowiedziała startu z otwartą przyłbicą, możemy trochę pospekulować.
Najgorzej jest, gdy wątpi się w to, co się kocha robić. Wtedy wielkie znaki zapytania stają na dowolnym odcinku trasy prowadzącej od postanowienia do ukończenia dzieła - pisze w swoim felietonie pn. "Wątpliwość w kolejce po marzenia? Ta pani tu nie stała!" Barbara Musiałek.
W poniedziałek 15 stycznia premier Donald Tusk potwierdził wcześniejsze doniesienia i zapowiedział, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia (1. tura) i 24 kwietnia (2. tura). To oznacza, że machina ruszyła i teraz już oficjalnie różne frakcje i lokalne stowarzyszenia będą informować o swoich kandydatach. Formalnie jednak kampania...
Nowy rok zwykle budzi skojarzenia z oczekiwaną zmianą na lepsze. Może to dotyczyć życia prywatnego, społecznego lub politycznego. Chyba wszystkim w Polsce 2024 rok kojarzy się z wyborami samorządowymi. Wiosną zdecyduje się, kto będzie rządził także w naszym mieście.
Dlatego ja wolę dbać o wnętrze, o to, co czyni duszę lżejszą (mimo że nie zawsze mi to dobrze wychodzi). I nie mówię tu o spowiedzi. Chociaż niektórzy preferują tę formę oczyszczenia - pisze w swoim felietonie pn. "Inspektor Świąteczny nie wystawi mandatu" Barbara Musiałek.
Koniec roku to wysyp wielu akcji pomocowych dla potrzebujących. Wielu chce, aby święta Bożego Narodzenia ubodzy spędzili godnie. To szczególny czas, ale czy nasze działania dla innych mają ograniczyć się tylko do przełomu roku. Robimy to dla drugiego człowieka czy może dla siebie samych, aby lepiej się poczuć. Czy pomaganie na chwilę...
Wybory samorządowe nieubłaganie nadchodzą. Przyjrzyjmy się zatem pewnym wydarzeniom, które już się zaczęły pojawiać na horyzoncie.
Niedawno opinię publiczną zajmowała sprawa niedzieli handlowych, a dokładnie tego, że jedna z nich wypadła w wigilię świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście udało się zapewnić pracownikom handlu wolne 24 grudnia. Jednak rozbudziło to na nowo dyskusję nad kwestią handlu w niedziele.