O łowiectwie, myśliwych, zwierzętach, ekosystemie i historii Koła Łowieckiego Lis w Pszowie rozmawiamy z prezesem Henrykiem Helioszem, który od dziecka jest związany z łowiectwem.
Otmuchowskie "Lato Kwiatów" to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości naszego wiernego czytelnika Dariusza Strojnego.
W niedzielę, 3 lipca parafia pod wezwaniem świętego Tomasza Apostoła w Kietrzu przeżywała swój odpust parafialny. Na scenie pojawili się Skaldowie. Nie brakowało też wielu innych atrakcji.
Ciekawa rada pojawiła się na profilu Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Wszystko dlatego, że leśnicy mają doskonałe wiadomości dla miłośników... jagód.
28 czerwca 2023 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta jubileuszowa gala podsumowująca etap wojewódzki XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, nad którym Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Wydarzenie było zorganizowane przy współudziale, Krajowego...
Odpowiedź mają przynieść wyniki badań wody, choć w wiosce przypuszczają, że być może chodzi o przyduchę. Nie wykluczają jednak także innych przyczyn. Łącznie zebrano tam kilkaset karpi.
Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
W związku z nowelizacją przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa okres pobytu obywateli Ukrainy na terytorium Polski, uznawany za legalny, na mocy przepisów powyższej ustawy, został wydłużony do 4 marca 2024 r. informuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, termin składania wniosków o przyznanie dopłaty do materiału siewnego w ramach pomocy de minimis wydłużony został do 10 lipca.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje o wszczęciu postępowania wyjaśniającego czy sprzedaż maszyn rolniczych najpopularniejszych marek odbywała się z naruszeniem reguł konkurencji.
Kilka stoisk z ekologiczną żywnością i wyrobami stanęło przy krzanowickim rynku. To debiut takiego wydarzenia w tej gminie, choć mającego wzięcie w innych częściach naszego regionu. Czy inicjatywa wpisze się na stałe w tę miejscowość po jarmarkach staroci, które odbywają się tam dwa razy do roku? Spytaliśmy o to burmistrza Andrzeja Strzedullę.
Ponad 800 funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z całej Polski przeszukało 222 siedzib importerów i agencji celnych w związku z oszustwem w imporcie zboża.
22 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie grupy eksperckiej do spraw wypracowania rozwiązań w zakresie szacowania i wypłaty rekompensat dla rolników za szkody w uprawach rolnych i stawach rybackich powodowanych przez ptaki.
Jak informuje ARiMR, producenci trzody chlewnej, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z aktualnymi ograniczeniami na rynku rolnym, po spełnieniu pewnych wymagań będą się mogli ubiegać o pomoc finansową.
Susza w Polsce zmusza władze niektórych gmin do coraz bardziej radykalnych kroków. Zdecydowano się na nie m.in. w gminie Rudnik, gdzie tamtejszy zakład wodociągów i usług komunalnych zwrócił się z apelem do mieszkańców. - Prosimy o racjonalne korzystanie z wody - napisano w komunikacie.
Krzanowice organizują Piknik Ekologiczny, w ramach którego na miejscowym rynku wystawią się lokalni ekoprzedsiębiorcy ze swoimi produktami.
Spostrzeżenia nauczycieli dotyczące złych nawyków żywieniowych wśród dzieci, niechęci do spożywania warzyw, niewystarczającej znajomości sposobu uprawy warzyw i ziół, zainspirowały nauczycielki rudnickiego przedszkola do rozpoczęcia w II półroczu roku szkolnego działań mających na celu zagospodarowanie terenu w pobliżu przedszkola...