24 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbyła się rywalizacja uczniów klas II-IV podczas gminnego konkursu "Jestem Europejczykiem". Wydarzenie cieszyło się patronatem Wójta Gminy Rudnik i skupiło się na znajomości Polski jako kraju ojczystego.
Praca dyplomowa absolwentki ZIP znalazła się wśród najlepszych w Polsce. Inż. Aleksandra Wajda (z d. Gajdzik) otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Jej wyjątkowość dostrzegli organizatorzy z Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.
Uczennica klasy Va Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Simona Bugdol z Kornowaca, zdobyła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym". Finałowa gala konkursu filmowego odbyła się 24 listopada w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa...
Krzanowice z powodzeniem sięgnęły po wsparcie na utworzenie w gminie żłobka. Placówka na dzieci ma otworzyć się w styczniu 2025 roku.
Nagrywa filmy, modli się, a w komentarzach czyta: "Proszę pozdrowić chłopaków z Dąbrowy Górniczej!". Z księdzem Adrianem Chojnickim, znanym na Tik Toku jako Padre Adriano, rozmawiamy o odchodzeniu młodzieży od Kościoła, hejcie oraz wyprowadzeniu religii ze szkół.
20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególna uwagę na dzieci i ich prawa.
W miony wtorek, 14 listopada Powiatowe Centrum Sportu zamieniło się w interaktywną arenę nauki i technologii! Uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z ofertą szkół kształcących przyszłych zawodowców w bezpośrednim kontakcie z uczniami i nauczycielami tych placówek. Zobaczcie zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy.
W dzisiejszych czasach marketing jest nieodzownym elementem każdej działalności biznesowej. To właśnie dzięki niemu firmy docierają do swoich klientów, budują markę i zwiększają sprzedaż. Ale jak wkroczyć w świat reklamy i promocji i stać się prawdziwym specjalistą? Odpowiedź jest prosta: Kurs "Specjalista ds. marketingu".
Materiał partnera
"Wstęp do niepodległości'' to społeczna akcja, której twarzą stał się jeden z ojców tworzącej się niepodległej Polski, legendarny błękitny generał Józef Haller.
Po pandemicznych edycjach festiwalu w wersji on-line, znów można było zapoznać się z ofertą szkół kształcących przyszłych zawodowców w bezpośrednim kontakcie z uczniami i nauczycielami tych placówek. Budowlanka-Gastronomik, Ekonomik, Mechanik i Liceum Sztuk Plastycznych oraz po raz pierwszy Zespół Szkół Specjalnych zaprezentowały...
Publikujemy zdjęcia ze szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Raciborzu.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli świętuje ważny krok w historii placówki – nadanie imienia patrona. Od 29 czerwca nosi ona imię Janusza Korczaka, wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego. Rada Gminy w Kornowacu podjęła tę decyzję na wniosek nauczycieli, rodziców i samorządu uczniowskiego.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało dwie ankiety - jedną dla uczniów, drugą dla nauczycieli i dyrektorów. Celem badania jest ustalenie, jaką rolę w edukacji odgrywa sztuczna inteligencja.
Już w najbliższy wtorek, 14 listopada Racibórz stanie się centrum innowacyjnej edukacji. Powiatowe Centrum Sportu zamieni się w interaktywną arenę nauki i technologii podczas Festiwalu Perspektyw. Zobaczcie jak do udziału w wydarzeniu zachęcają uczniowie raciborskich placówek kształcenia technicznego i branżowego.
W dzisiejszych czasach technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a jednym z najbardziej obiecujących kierunków tego rozwoju jest sztuczna inteligencja (AI). Ale dlaczego warto zainteresować się tą dziedziną i stać się specjalistą ds. AI?
Materiał partnera
W ostatnich latach Polska stała się jednym z najpopularniejszych kierunków dla studentów zagranicznych. Według polskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki w roku akademickim 2022/2023 w Polsce studiowało około 100 000 studentów zagranicznych ze 160 krajów.
Materiał zewnętrzny
Anna Stefunyn nagrodzona stypendium wójta Nędzy. - To dziewczyna, która jest bardzo zdolna - powiedziała Anna Iskała, przekazując uczennicy nie tylko pamiątkowy dyplom, ale i kopertę, w której znalazło się 1000 złotych.