Pieniądze na walkę ze smogiem to najlepiej wydane środki w budżecie miasta – uważa Dawid Wacławczyk. Radny powiatowy, lider RSS Nasze Miasto i były działacz Raciborskiego Alarmu Smogowego szefuje teraz nowej komisji doradczej przy prezydencie Polowym.
Od 1 września 2017 roku na terenie województwa śląskiego obowiązują przepisy uchwały antysmogowej. Jakie grożą nam sankcje za nieprzestrzeganie nakazów wynikających z przepisów?
W środę 13 lutego z inicjatywy działającego w raciborskiej bibliotece Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się spotkanie z mgr inż. Katarzyną Polak - naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz.
Nowiny Raciborskie rozmawiały z raciborskim ekologiem Bogusławem Siwakiem, który od kilku lat zachęca raciborski samorząd do odważnych kroków w zakresie zwalczania smogu. W ubiegłej kadencji był jednym z inicjatorów dyskusji o „strefie bez węgla”.
Dzisiaj, tj. wtorek, 22 stycznia, jakość powietrza na poziomie alarmowego koloru czarnego - bardzo duży poziom zanieczyszczenia. W związku z tym przejazdy autobusami, na liniach organizowanych przez ZTZ w Rybniku są dziś bezpłatne.
Informacja skierowana jest do mieszkańców Raciborza.
Specjaliści z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przyjadą do Raciborza, aby sprawdzić czy można tu zamontować stację monitorującą jakość powietrza.
Szkoła Podstawowa numer 15 podsumowała konkurs powiatowy na projekt energooszczędnego domu.
O propozycji informował starosta Grzegorz Swoboda (na zdj.).
Urzędnicy przestrzegają przed aktywnością fizyczną na dworze.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja