- 6 lutego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.
Eksperci z Katowic badają powietrze w Raciborzu.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega przed dzieijszym smogiem. Urzędnicy odradzają przebywanie na zewnątrz budynków.
Pan Zdzisław wysłał na naszego Facebooka film z dymiącym hotelem na Ostrogu w roli głównej. Nagranie wykonano w niedzielę 21 stycznia około godz. 10.30.
Wreszcie dowiemy się, czy racja w sporze o jakość powietrza w Raciborzu leży po stronie władze miasta, czy też bijących na alarm członków Raciborskiego Alarmu Smogowego.
Miasto Racibórz przystępuje do programu dofinansowań inwestycji zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Raciborzu, w których nie prowadzi się działalności gospodarczej.
Urząd Marszałkowski apeluje, aby mieszkańcy nie kupowali mułów, flotów, węgla brunatnego oraz innych paliw zakazanych do stosowania uchwałą antysmogową.
Mieszkańcom Ostroga daje się we znaki sąsiedztwo hotelu przy ul. Bosackiej. Co na to strażnicy miejscy i urzędnicy zajmujący się kontrolą palenisk?
Przy rozpatrywaniu wniosków najważniejszy będzie efekt ekologiczny. Od niego będzie też uzależniona wysokość dofinansowania.
- W dniach 16 i 17.12.2017 r. (sobota, niedziela) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja