O uchwale "antysmogowej" dla woj. śląskiego, pyłach i innych substancjach w powietrzu Raciborza i okolic, ogólnopolskich wyzwaniach oraz samorządowych procedurach informowania społeczeństwa o smogu będą mówić eksperci podczas konferencji organizowanej przez Raciborski Alarm Smogowy we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz.
- Nigdzie nie jest tak, że własność jest nieograniczona, że z rzeczą możemy zrobić co tylko chcemy - twierdzi posłanka Gabriela Lenartowicz.
W minionym tygodniu w rudnickim Gminnym Centrum Informacji odbył się wykład/szkolenie przeprowadzone przez Juliana Olewicza ze stowarzyszenia „Rybnik bez dymu”. Pan Julian wraz ze swoim ojcem jeżdżą po całym Śląsku i przekazują wiedzę, dzięki której właściciele nawet starych pieców węglowych mogą w nich palić znacznie oszczędniej...
Władze gminy Kuźnia Raciborska przymierzają się do pożyczki w wysokości 300 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na wymianę pieców w gospodarstwach na terenie gminy – poinformował burmistrz Paweł Macha.
Brzozy, dęby, graby, platany i lipy mają być trwałym śladem po obchodach jubileuszu 800-lecia praw miejskich Raciborza.
W gminie ruszy program dofinansowań do wymiany pieców – z "kopciuchów" na ekologiczne.
Raciborski Alarm Smogowy w natarciu. Na zorganizowane w Markowicach spotkanie przyszło ponad 30 osób.
8 mln zł. Tyle Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach pożyczy gminie Kornowac na uporządkowanie gospodarki ściekowej.
Przełom w podejściu władz Raciborza do kwestii monitorowania jakości powietrza w naszym mieście. Prezydent Mirosław Lenk jest już po słowie z dr. inż. Piotrem Kalusem z PWSZ Racibórz. Naukowcy i studenci raciborskiej uczelni jeszcze w tym roku mają przygotować prototypowy miernik jakości powietrza.
- Do 6 lutego br. trwają konsultacje społeczne uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego. Każdy z nas może zaapelować o podjęcie zdecydowanych działań antysmogowych. Wystarczy 30 sekund by podpisać petycję: https://chceoddychac.pl/index.php/slask - informują przedstawiciele Alarmów Smogowych ze Śląska.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja