Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Tomasz Cywiński bronił się dziś na sesji przed pytaniami radnych Raciborza. Ci nazywali go posłańcem złej wiadomości o rozbiórce części budowanych zapór Zbiornika Racibórz. Cywiński (na zdj.) powiedział, że RZGW zgłosiło prokuraturze, że zostało oszukane przez wykonawcę inwestycji.
Ograniczanie niskiej emisji było głównym tematem konferencji z udziałem ludzi świata polityki, biznesu, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mediów, która odbyła się 20 czerwca w Wodzisławiu Śl.
Szkółka kontenerowa w Nędzy została wybrana na miejsce sesji terenowej drugiej międzynarodowej konferencji dotyczącej tematyki odnawiania lasu. Weźmie w niej udział około 60 leśników i naukowców z całej Europy.
Jak skutecznie minimalizować zużycie oraz zwiększyć przetwarzanie papieru? Odpowiedzi na te pytania poznało już 110 uczestników zajęć w ramach programu „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.
2 czerwca, w Czytelni Naukowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, odbył się finał IV Konkursu z serii Sztuka Recyklingowa pod hasłem „Deko-eko”, którego przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.
Składowana na hałdzie w Bukowie skała płonna, która do tej pory była wykorzystywana jako budulec nasypów zbiornika Racibórz, przestała być odbierana. I wiele wskazuje na to, że odbiory nie zostaną wznowione. Oznacza to mniejsze wpływy do budżetu gminy Lubomia.
Rodzina Maurerów to małopolscy baronowie branży przetwarzania odpadów. Swój kolejny biznes prowadzić będą w Raciborzu-Brzeziu, gdzie 20 maja otwarto regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK).
Rada Gminy uchwaliła plan gospodarki niskoemisyjnej gminy Nędza wraz z opracowaniem bazy danych zawierającej inwentaryzację emisji gazów cieplarnianych w zasięgu geograficznym gminy.
PEC w Jastrzębiu, który dostarczał ciepło mieszkańcom Czerwionki–Leszczyn, Raciborza, Kuźni Raciborskiej, Rybnika i Wodzisławia został sprzedany spółce PGNiG Termika. Nowy właściciel nie wprowadza na razie żadnych zmian w stawkach za ciepło.
Wycinka drzew, brak cienia, ławek i śmietników oraz wysokie koszty – rewitalizacja skweru przy ulicach Warszawskiej i Wczasowej budzi kontrowersje.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja