- Najprościej jest zakazać używania węgla do ogrzewania domów, jak to próbuje robić Kraków. Tyle, że obecnie jest to, moim zdaniem, niewykonalne ze względów ekonomicznych i społecznych - mówi Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
- 1 października uczniowie klas pierwszych Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu wyruszyli na wycieczkę turystyczno–krajoznawczą do Ojcowskiego Parku Narodowego - relacjonuje Grażyna Chudy z G5.
Każdy z bohaterów przedstawia dzieciom własną strefę segregacji, tzw. przyjazna przestrzeń dla odpadków, która zawsze utrzymuje w należnym porządku. Wstęp na spektakl jest wolny, wystarczy odebrać bezpłatne wejściówki.
26 września na Skwerze im. Ks. Pieczki została otwarta wystawa plenerowa pn. "Natura 2000 w województwie śląskim".
Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów tworzyłaby z działającymi obecnie kompostownią oraz składowiskiem odpadów zintegrowane centrum przetwarzania odpadów komunalnych. Jakie warunki postawiły władze chętnym do budowy instalacji?
Choć w raciborskich śmietnikach nadal można natknąć się na wyrzucane do kontenerów stare telewizory, miksery, odtwarzacze audio/wideo, to nie da się zauważyć, że skala tego zjawiska zmniejsza się z roku na rok.
Remont zbiornika wody pitnej na stacji uzdatniania jest już konieczny. - Wszystko dla utrzymania prawidłowych standardów wody. Co wcale nie oznacza, że do tej pory była złej jakości - zapewnia Marek Niewrzoł, prezes PK w Nędzy.
Pod takim hasłem odbywały się tegoroczne dni Sprzątania Świata, które trwają już od kwietnia. 18 września2014 uczniowie klas I i II Gimnazjum Nr 5 wzięli udział w tegorocznej akcji, połączonej z zajęciami terenowymi z biologii, geografii, edukacji ekologicznej i fizyki na terenie Arboretum Bramy Morawskiej w Oborze.
WFOŚiGW w Katowicach rozstrzygnął II edycję Konkursu na realizację kampanii informacyjno–edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami na terenie gmin. Do 31 lipca br. złożono 20 wniosków, które zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Na liście znalazły się gminy Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice i Krzyżanowice.
Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny zatytułowany „Dojrzałe spojrzenie na ekologię” adresowany do mieszkańców województwa śląskiego mających ponad 60 lat.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja