W środę 25 września o godz. 18:45 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu zespół Alba del Mondo, specjalizujący się w wykonawstwie na instrumentach historycznych zaprezentuje program dzieł Georga Philippa Telemanna, ukazujący różnorodność i bogactwo emocjonalne jego muzyki.
Labirynt, Argus? Któż z nas nie słyszał o kultowym Klubie, w którym w czasach jego świetności bawił się cały Racibórz? Dziś wielu raciborzan wraca do niego z sentymentem i na wspomnienie Klubu od razu przypominają im się złote lata 80-te. Już w najbliższy piątek 27 września o godzinie 19:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza...
Wydawałoby się, że warunki dla wzrostu grzybów są idealne. Po obfitych deszczach przyszły ciepłe dni. Jednak grzybów w naszych lasach wciąż jest niewiele. Kiedy możemy spodziewać się wysypu? Rozmawiamy o tym z raciborzaninem Michałem Foremnikiem, dwukrotnym zwycięzcą zawodów o tytuł Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej.
W niedzielę, 22 września, w sali widowiskowej RCK RDK odbył się jubileuszowy koncert z okazji 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha". Wydarzenie przyciągnęło miłośników folkloru, którzy mogli podziwiać wyjątkowe występy i choreografie przygotowane specjalnie na tę okazję.
Zespół Piesni i Tańca Strzecha obchodzi 70. urodziny i świętował w sobotę na Rynku, zapraszając do ogrodu przy domu kultury. Dzięki polsko-czeskiemu projektowi na jubileusz Strzechy przyjechali czescy goście z Opawy.
W sobotę, 21 września, w Raciborzu gościł jeden z najsłynniejszych zespołów z Podhala, Trebunie-Tutki. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha".
- Muzyka jest moim życiem. Od zawsze była. Mogę wyrażać siebie, poprzez śpiewanie - powiedziała w show TVP 2 - The Voice of Poland edycja 15. Natalia Tul z Kuźni Raciborskiej. W sobotę 21 września przeszła przez "Przesłuchania w ciemno". W swoich drużynach chcieli ją mieć Baron i Tomson oraz Michał Szpak.
Kuba Niedbała z Pogrzebienia złapał kitę lisa i został zwycięzcą tegorocznej gonitwy w Żerdzinach, organizowanej w ramach dorocznego Hubertusa, święta jeźdźców. - Było bardzo dobrze, konik bardzo szybki, zwinny. Dobrze, że były zakręty, bo na prostce moglibyśmy gonić do jutra - powiedział zwycięzca tuż przed odebraniem pucharu i nagród.
Od 20 do 22 września, Raciborskie Centrum Kultury obchodzi 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy. To wyjątkowe wydarzenie dla miłośników kultury i tradycji ludowej, którzy przez trzy dni będą mogli cieszyć się bogatym programem artystycznym.
Występ związanej z naszym regionem Natalii Tul będzie można zobaczyć w sobotę, 21 września, na antenie TVP 2. Początek o 20.00.
Reżyser Paweł Wysoczański odwiedził we wtorek 17 września raciborskie kino. Bałtyk organizuje takie spotkania autorskie, by widzowie mogli poznać twórców rodzimego kina. Wysoczański wcześniej zrealizował nagradzany obraz o Jerzym Kukuczce - "Jurek".
W 2022 roku podczas obchodów 30-lecia Teatru Teatredr i Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego OFF-ka mieliśmy okazję zobaczyć artystów Kolektywu KEJOS w plenerowym spektaklu pr. "Epitafium błazna", który wystawiono na Placu Dominikańskim.
Podczas BIESIADY FOLKLORU, która rozpocznie się od godziny 17:00 zaprezentują się zespoły ludowe z Polski i Czech. Będzie można pośpiewać i wspólnie potańczyć.
21 i 22 września w Żerdzinach (gmina Pietrowice Wielkie) odbędzie się tradycyjny Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców.
Kolejną propozycją jest GRUPA PLASTYCZNA PASTELE pod kierunkiem Andrzeja Śliwickiego. Zajęcia rozpoczynamy 7 października 2024 w RCK DK "Strzecha" przy ul. Londzina 38 (I p.). Zapisy prowadzone są wyłącznie tu: www.strefazajec.pl
W niedzielę, 15 września 2024 roku, Pawłów dziękował za tegoroczne zbiory.
W sobotę, 14 września, Zamek Piastowski w Raciborzu stał się miejscem niezapomnianego muzycznego wydarzenia. Zespół MIRAŻ uczcił swoje 30-lecie, przyciągając licznych fanów, którzy przyszli celebrować z nimi tę wyjątkową chwilę.