Po tym, jak w czwartek 27 czerwca sejmowa komisja regulaminowa przychyliła się do odebrania immunitetu posłowi Michałowi Wosiowi, w piątek 28 czerwca odbyło się głosowanie. Większością głosów zdecydowano o uchyleniu immunitetu.
Wczoraj prawie 5 godzin dyskutowano w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych nad wnioskiem prokuratora Adama Bodnara w sprawie uchylenia immunitetu posła z Wosia. Dziś odbyło się głosowanie w sprawie uchylenia immunitetu.
Trwa audyt realizowany w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Zakończył się pierwszy etap działań mających na celu weryfikację i ocenę działalności instytucji w latach 2016-2023.
Prawie 5 godzin dyskutowano w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych nad wnioskiem prokuratora Adama Bodnara w sprawie uchylenia immunitetu posła z Raciborza. Sprawa jest wciąż nierozstrzygnięta, na koniec podjęto decyzję o odroczeniu głosowania na kolejny dzień. W TVN 24 podano, że wystąpiły problemy proceduralne...
Poseł z Raciborza chce wystąpić przed Sejmem i "pokazać prawdę, żeby zostało w protokołach zapisane, jak oni działają, żeby było na przyszłość potwierdzenie działania tej skrajnie białoruskiej ekipy Adama Bodnara" - zaznaczył w wywiadzie dla Do Rzeczy.
Polska jest jedna, ale prawica jest podzielona. Dlaczego? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do goszczącego w Raciborzu lidera partii PJJ. Rafał Piech przyjechał na spotkanie otwarte do Areny Rafako. Towarzyszyli mu dziennikarz o prawicowych poglądach - Witold Gadowski i Wojciech Sumiński. Przyszło ich posłuchać kilkaset osób, co ucieszyło...
Rafał Piech lider "Polska jest jedna" oraz dziennikarze Witold Gadowski i Wojciech Sumliński zapraszają na spotkanie otwarte w piątek 14 czerwca do Areny Rafako. W Raciborzu wydarzenie koordynuje Michał Sładek - niedawny kandydat na posła i radnego miejskiego. Wspomagają go: Roman Wałach (radny Oblicz), Ryszard Frączek i Mirosław Marcinków.
Poseł Michał Woś dopiero w poniedziałek otrzymał wniosek prokuratora generalnego w sprawie uchyleniu immunitetu. Marszałek Hołownia zapowiadał, że na posiedzeniu Sejmu 12 i 13 czerwca ten wniosek będzie poddany pod głosowanie. Aktualnie dokument jest wciąż analizowany przez komisję regulaminową. Onet podał, że najwcześniej wniosek...
- Pogodziłem się z hejtem, czasem on napędza do konkretnych działań - stwierdził europoseł w porannej rozmowie w Radiu 90. We wtorek 11 czerwca mówił tam, że jego głosy pomogły Koalicji Obywatelskiej pokonać PiS.
21 mandatów dla KO (37,06%), 20 - dla PiS (36,16%), 6 - dla Konfederacji (12,08%), 3 - dla Trzeciej Drogi (6,91%) i 3 dla Lewicy (6,3%). Frekwencja wyniosła ponad 40% - znacznie mniej niż 5 lat temu. To oficjalne dane PKW To pierwsze wybory od 10 lat, które wygrała Platforma Obywatelska Patryk Jaki i Łukasz Kohut uzyskali mandat europosła Poniżej...
Poseł Suwerennej Polski, któremu chce postawić zarzuty prokurator generalny, zaprosił media pod swoje raciborskie biuro. Powiedział, że zależy mu, aby jego wyborcy z okręgu "poznali fakty". Wosiowi nie spodobała się okładka Nowin, w których pytamy, czy poseł z Raciborza może trafić do więzienia. Jeśli utraci immunitet taki scenariusz jest możliwy.
Poseł spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek 3 czerwca, bo żąda od prokuratora generalnego, aby ten ujawnił jak Pegasus był używany. Woś podkreśla, że dzięki niemu ścigano zabójców, szpiegów, czy pedofilów. - Składam wniosek do ministra Bodnara, żeby opinia publiczna mogła wiedzieć i ocenić działania przekazania środków...
Pod koniec obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego, europosłowie opublikowali swoje oświadczenia majątkowe. Jak się okazuje, jednym z polityków, którzy w ostatnich pięciu latach zgromadzili najwięcej środków, jest Łukasz Kohut z Rybnika.
Startujący w wyborach europejskich z listy PiS na Śląsku - Patryk Jaki zorganizował spotkania wyborcze w Kuźni Raciborskiej i Raciborzu. Salki w domu kultury i hotelu były wypełnione sympatykami prawicy. W obu wydarzeniach towarzyszył Jakiemu jego partyjny kolega z Suwerennej Polski - poseł Michał Woś.
Pytanie padło w trakcie konferencji polityków Suwerennej Polski. Zwołali ją w Sejmie 29 maja. Wystąpiło tam trzech posłów: Michał Wójcik, Michał Woś i Janusz Kowalski. Woś mówił, że wniosek o uchylenie jego immunitetu to zemsta polityczna Platformy, przy której rodziny Corleone i Soprano się chowają
Prezydent Andrzej Duda sprzeciwił się uznaniu języka śląskiego za język regionalny. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ustawa została przekazana Sejmowi do ponownego rozpatrzenia.
We wtorkowych (28 maja) Faktach po Faktach w TVN24 marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że na posiedzeniu 12-14 czerwca powinien być głosowany wniosek w sprawie uchylenia immunitetu posła Michała Wosia, byłego wiceministra sprawiedliwości.