Po zamknięciu urzędu skarbowego pracownicy wciąż będą dostępni pod telefonem (do 19.00), aby odpowiedzieć na pytania dotyczące Polskiego Ładu.
Oddział ZUS w Rybniku wspólnie z Urzędem Skarbowym organizuje szkolenia online na temat „Polskiego Ładu – zmian w zakresie składki zdrowotnej oraz podatków”. Odbędą się 26, 28 i 31 stycznia oraz 1 lutego.
Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS Plus”, powinni zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Firmy, które korzystały z ulgi w 2021 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie.
Największy pracodawca z naszego regionu kupił nieruchomość o powierzchni 33 hektarów. Powstanie tam 500 nowych miejsc pracy.
Od poniedziałku, 17 stycznia, przedsiębiorcy z określonych branż, którzy ucierpieli z powodu epidemii COVID-19 mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 r., a także skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie sześć razy.
Tauron przygotował infografikę, która zawiera informacje o kosztach wpływających na cenę energii. Największa pozycja to... uprawnienia do emisji CO2.
O galopujących cenach energii, spekulacji uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla oraz naprawie bloku w Jaworznie i sytuacji Rafako rozmawiamy z Adamem Gawędą, posłem Prawa i Sprawiedliwości ze Śląska.
Przedsiębiorcy z określonych branż, którzy ucierpieli z powodu występowania w Polsce Covid-19 będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 r. a także skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie sześć razy. Wnioski mogą złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
W Łaziskach Górnych odbyła się wizyta podkomisji stałej do spraw transformacji regionów zagrożonych wykluczeniem w związku z wdrożeniem Zielonego Ładu oraz parlamentarnego zespołu ds. transformacji regionów górniczych z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, którego głównym tematem były zmiany na Śląsku. Zapowiedziany...
Po przerwanych rozmowach z zarządem Polskiej Grupy Górniczej S.A. związkowcy z Solidarności przystąpili do akcji ostrzegawczych na kopalniach. Zablokowano składy z węglem, które miały trafić do elektrowni.
Pięć organizacji związkowych, działających w Polskiej Grupie Górniczej S.A. wystosowało do zarządu żądania m.in. rekompensaty za ostatnie miesiące w związku ze zwiększonym wysiłkiem załóg górniczych, a także podwyższeniem średniej płacy.
Coś się kończy, coś się zaczyna - tak w wielkim skrócie można określić to, co dzieje się właśnie w Gliwicach. Fabryka Opla kończy działalność, jednak wkrótce ruszy nowa fabryka samochodów. Co stanie się z pracownikami fabryki Opla i kto znajdzie zatrudnienie w nowych zakładach? Na te pytania odpowiada Agnieszka Brania z koncernu Stellantis.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej oraz Ministerstwa Finansów wyjaśnili szczegóły dotyczące zmian w systemie opłat za przejazdy autostradami od 1 grudnia. Nie będzie szlabanów na autostradach, a za przejazdy będziemy płacić za pośrednictwem aplikacji E-Toll lub e-biletu zakupionego...
Firma Mateusza Kłoska kupuje 28 nowoczesnych robotów zgrzewających oraz 10 centr obróbczych za kwotę 100 mln zł. Dostawcą maszyn i serwisu będzie Fimtec Polska, wyłączny przedstawiciel włoskiego producenta na Polskę.
Jak poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. jedna trzecia pracowników zainteresowanych przejściem do SRK wraz z majątkiem oddziału Jastrzebie III uzyskała zgody dyrektorów zakładów. W PGG natomiast trwa obecnie zbieranie deklaracji pracowników zainteresowanych osłonami socjalnymi.
Branża motoryzacyjna znajduje się w kryzysie. Powodem jest aktualnie brak półprzewodników, a nie malejący popyt. Na niektóre nowe auta z salonu trzeba czekać wiele miesięcy. Co gorsza, brak półprzewodników oznacza, że firmy produkujące podzespoły nie mają z czego produkować, mimo że jest popyt na ich produkty. W takiej sytuacji...
Akcja przeciwpożarowa trwa w kopalni od godz. 4.33 19 października. Do pożaru doszło na poziomie 850, a górników zaalarmował dym, jaki pojawił się w chodniku.