Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdza, że doszło do wycieku informacji. Sprawa została przekazana organom ścigania. Ujawnione informacje dotyczą planu naprawczego i propozycji wprowadzenia oszczędności wynikających m.in. ze wstrzymania nagród i deputatów.
Sytuacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie jest w ostatnim czasie najlepsza. Strata na poziomie 6 mld zł za pierwsze półrocze br. wywołała dyskusję nie tylko o kondycji spółki, ale również sposobu jej zarządzania. Działacze z reprezentatywnych organizacji związkowych napisali w tej sprawie list do wiceministra w Ministerstwie Aktywów...
Ogromna strata jest wynikiem zmniejszenia produkcji węgla i koksu, niższych cen na rynkach oraz - przede wszystkim - ujęcia w raporcie finansowym Grupy JSW odpisu aktualizującego wartość niefinansowych aktywów trwałych. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, co kryje się pod tym terminem.
Karol Granatyr, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień'80” Konfederacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej mówi o sytuacji w spółce. Odpiera zarzuty działaczy z reprezentatywnych organizacji związkowych JSW, określając je jako kłamstwa i manipulacje.
Pesymistyczną wizję przyszłości Jastrzębskiej Spółki Węglowej roztaczają Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW. Działacze uważają, że na początku 2025 r. firma może utracić płynność finansową. Związkowcy protestują przeciwko zwalnianiu pracowników spółki.
Po ponad dwóch miesiącach od wypadku w kopalni Rydułtowy, we wtorek (17.09.) na specjalnej konferencji z udziałem m.in. Roberta Kropiwnickiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych pokazano symulację tej katastrofy. W spotkaniu wzięli także udział ratownicy biorący udział w akcji oraz pan Dominik – górnik, który przeżył...
Do 30 września na konta pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej wpłynie pierwsza transza nagrody jednorazowej, kolejna – w grudniu. Jej wysokość uzależniona jest od stanowiska zajmowanego w firmie. Tradycyjnie, najwięcej otrzymają osoby zatrudnione bezpośrednio przy produkcji.
Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej wystosował list do pracowników spółki, w którym zwrócił uwagę na przerost zatrudnienia w grupie pracowników administracyjnych. Zarzucił też swoim poprzednikom brak troski o pracowników bezpośrednio związanych z wydobyciem. W odpowiedzi na to związkowcy zrzeszeni w Związku Zawodowym „Kadra”...
Mieszkańcy w różnych częściach regionu około 18:20 odczuli bardzo silny wstrząs. PGG potwierdza, że sytuacja miała miejsce.
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Z kolei Polska Grupa Górnicza to największy na europejskim rynku producent węgla kamiennego. Przedstawiciele obu przedsiębiorstw podpisali list intencyjny, zapowiadający długoletnią współpracę w zakresie wdrażania nowych technologii i wykorzystania górniczej...
Sytuacja ekonomiczna Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie jest najlepsza. Pierwszy kwartał tego roku firma zanotowała stratę w wysokości 9,7 mln zł netto. Wyniki za półrocze zostaną ogłoszone 27 września. Tymczasem działacze związku zawodowego „Sierpień 80. Konfederacja” zwracają uwagę na „wieloletnie zaniedbania i złe zarządzanie" firmą.
Ogroma kwota, którą przytaczamy w tytule, jest i tak jest znacząco niższa od tej, którą zapisano w ustawie na 2024 rok. Pieniądze mają zostać przeznaczone na likwidację mocy produkcyjnych.
We wtorek, 3 września, podczas XXXII edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach Leszek Pietraszek – prezes PGG S.A. i Marcin Idzik – członek zarządu PGZ S.A. podpisali list intencyjny o długoletniej współpracy dotyczącej m.in. realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, produkcyjnych oraz handlowych,...
Sierpniowa sesja nadzwyczajna Rady Miasta poświęcona była dwóm pokopalnianym wieżom szybowym. Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość chcą uratować je przed wyburzeniem. Uważają, że obiekty te wpisały się w krajobraz historyczny górniczego miasta.
Europejski Zielony Ład, czyli plan wspólnoty europejskiej jak osiągnąć kontynent neutralny dla klimatu, wzbudza kontrowersje. Zakłada m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych. Związkowcy z „Solidarności” JSW wzywają do odrzucenia tych założeń w ogólnokrajowym referendum.
Polskę czekają zmiany dotyczące spalania węgla. Ma to związek z ochroną środowiska, a jeszcze bardziej z wymogami, jakie stawia przed nami Unia Europejska. Krajowy Plan Odbudowy, który umożliwia naszemu krajowi sięgnięcie po fundusze europejskie, zakłada ograniczenia dotyczące użytkowania pewnych rodzajów węgla.
Grupa Kapitałowa JSW jest gotowa uczestniczyć w procesie budowy elektrowni jądrowych w Polsce. JSW SA dysponuje surowcem krytycznym dla UE, który jest niezbędny do produkcji stali, która z kolei jest niezbędna do budowy elektrowni jądrowych.