Wydarzenia z lutego 2015 roku na trwałe wpisały się w historię Jastrzębia-Zdroju. Protesty górnicze w Jastrzębskiej Spółce Węglowej przerodziły się w zamieszki, podczas których demonstranci usiłowali wedrzeć się do siedziby JSW, a policja użyła broni gładkolufowej. Zdjęcia z Jastrzębia były pokazywane w najważniejszych światowych...
Na co wydacie miejskie pieniądze? To pytanie jest skierowane do Szanownych Czytelników. Tak, to nie pomyłka – na co Państwo przeznaczą pieniądze? Może zechcecie mieć na osiedlu nowy plac zabaw albo zdecydujecie się na park kieszonkowy? Tym razem wszystko zależy od was, a nie widzimisię urzędników. Są pieniądze, to trzeba z nich korzystać!
Rząd Donalda Tuska spowodował już zmiany w zarządach największych spółkach Skarbu Państwa. Spektakularne było odejście Daniela Obajtka z ORLENU. Czy należy spodziewać się dalszych roszad kadrowych w Zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej?
W grudniu ubiegłego roku w kinie „Centrum” można było zobaczyć film pt. "Cztery Strony Świata". To obraz ukazujący czasy, kiedy powstawało Jastrzębie-Zdrój. Sala kinowa była wypełniona po brzegi, a film zebrał bardzo dobre recenzje. W niedzielę po raz drugi będzie można go obejrzeć. Wstęp jest bezpłatny, początek o godz. 12:00.
Już wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Jastrzębiu-Zdroju zebrała w tym roku rekordową kwotę, powyżej 181 tys. zł. Jednak nie byłoby tego wyniku, gdyby nie oni – wolontariusze. To ludzie, którzy chodzą z puszkami po całym mieście i w dużej mierze „wyrabiają” sumę zbiórki. Poznajmy jednego z nich – Arkadiusza...
32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się również w Jastrzębiu-Zdroju. Centrum wydarzenia był plac WOŚP przed kinem, ale orkiestra grała także w innych punktach. Jak zwykle mieszkańcy nie zawiedli i chętnie wrzucali datki do puszek. Na ulicach można było spotkać około 200 wolontariuszy.
We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu „Przystanek Muzeum”. Do Galerii Historii Miasta przyszli pasjonaci historii, aby wysłuchać wykładu Marcina Boratyna na temat Marszu Śmierci.
W niedzielę uroczyście otwarto Galerię Sztuki Współczesnej „Łazienki III”. Jastrzębie zyskało kolejną placówkę kulturalną, która wprowadzi mieszkańców w różnorodny świat twórczości artystycznej. Całość będzie miała również akcent przyrodniczy.
W 79. rocznicę Marszu Śmierci więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wyruszył Marsz Pamięci im. Jana Stolarza. Trasa piechurów wiodła również przez Jastrzębie-Zdrój, które znalazło się na szlaku tej tragicznej trasy. Jak co roku, przedstawiciele społeczności „Korfantego” zapalili symboliczny znicz przy mogile ofiar...
Niewiele jest imprez, które przyciągają do Domu Zdrojowego takie tłumy. W piątek odbyła się promocja drugiego wydania książki pt. „Górnicze pięści. Historia jastrzębskiego boksu”, autorstwa Marcina Boratyna.
„Górnicze pięści. Historia jastrzębskiego boksu” - to książka autorstwa Marcina Boratyna, której wydanie zostało wznowione. Promocja książki odbędzie się 19 stycznia w Domu Zdrojowym. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatny egzemplarz.
Nowy rok zwykle budzi skojarzenia z oczekiwaną zmianą na lepsze. Może to dotyczyć życia prywatnego, społecznego lub politycznego. Chyba wszystkim w Polsce 2024 rok kojarzy się z wyborami samorządowymi. Wiosną zdecyduje się, kto będzie rządził także w naszym mieście.
Premiera filmu pt. „Cztery strony świata” w kinie Centrum zgromadziła liczne grono zainteresowanych. W przededniu sylwestra jastrzębianie znaleźli czas, aby zobaczyć opowieść o lokalnej historii.
„Cztery strony świata” – to tytuł filmu opowiadającego o ludziach, którzy przed laty podjęli decyzję o przeprowadzce do Jastrzębia-Zdroju. Zostanie wyemitowany w kinie Centrum w sobotę, początek seansu o godzinie 13:00. Wstęp jest bezpłatny.
2023 rok był pełen różnorodnych wydarzeń. Jastrzębianie doczekali się otwarcia deptaka w Zdroju i Łaźni Moszczenica. Nasze miasto z gospodarską wizytą odwiedził wojewoda śląski. Panie z kół gospodyń wiejskich pobiły rekord Polski w wykonaniu szałota, czyli sałatki jarzynowej. National Geographic Traveler ogłosił Cuda Polski...
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest pierwsza pomoc. Jej prawidłowe wykonanie nierzadko ratuje życie i zdrowie. Chętni mieszkańcy mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy. Zostały ostatnie 4 miejsca.
Koniec roku to wysyp wielu akcji pomocowych dla potrzebujących. Wielu chce, aby święta Bożego Narodzenia ubodzy spędzili godnie. To szczególny czas, ale czy nasze działania dla innych mają ograniczyć się tylko do przełomu roku. Robimy to dla drugiego człowieka czy może dla siebie samych, aby lepiej się poczuć. Czy pomaganie na chwilę...