Święta w duchu zero waste. Co zrobić, by ograniczyć produkcję śmieci? Co zrobić, by nie marnować jedzenia?
W pierwszej setce ogólnopolskiego rankingu znalazły się 53 gminy z województwa śląskiego, w tym 21 gmin z naszego regionu. Zestawienie dotyczy liczby wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w odniesieniu do liczby budynków w danej gminie.
Ostatni wieczór 16 listopada w wielu miejscowościach regionu pokazał, że niestety mimo wymiany pieców, mimo licznych akcji edukacyjnych i ekologicznych oraz przyznawania dotacji, niestety problem zanieczyszczenia powietrza jest nadal realny. Temat ten poruszył w wiadomości do naszej redakcji jeden z Czytelników.
W ostatnich dekadach lasy Nadleśnictwa Rybnik i Nadleśnictwa Rudy Raciborskie nawiedziły przeróżne kataklizmy. Dzięki pracy leśników udało się zlikwidować ich skutki. W miejscu gdzie kiedyś przeszły pożary i wichury dziś rośnie nowy las.
W związku z transformacją energetyczną i procesem wygaszania kopalń województwo śląskie stoi przed wyzwaniem dotyczącym zagospodarowania pogórniczych terenów. Pojawił się pomysł, jak je zagospodarować.
Chcemy zaostrzyć kary dla osób, które przyczyniają się do degradacji środowiska. Planowana nowelizacja przepisów zakłada, że grzywna za zaśmiecanie plaż, lasów, terenów przy jeziorach, szlaków górskich wzrośnie z 500 do 5 tys. zł - powiedział w środę w Gdańsku wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Pociągi Kolei Śląskich będą zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. To efekt porozumienia, które przewoźnik zawarł ze spółką PKP Energetyka. List intencyjny w tej sprawie w obecności marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Dariusza Starzyckiego, podpisali: prezes Kolei Śląskich Patryk...
Cztery turnusy w Kołobrzegu z rehabilitacją oddechową dla dzieci z miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Polsce – Fundacja Polsat zaprasza do udziału w projekcie „Verano dla dzieci”.
W urzędzie miasta ruszył punkt obsługi klienta, w którym można uzyskać pomoc w wypełnieniu deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
1 lipca ruszyło zbieranie deklaracji w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Ewidencja ma na celu zebranie informacji o źródłach ciepła wykorzystywanych na potrzeby ogrzewania budynków, ale także przygotowania ciepłej wody użytkowej, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i niemieszkalnych.