16 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie zapowiada się wieczór z rockową muzyką oraz celebracją 20-lecia zespołu Łydka Grubasa.
Klub Imperium poinformował na swoim profilu na Facebooku, że ostatniego marca odbędzie się ostatnia impreza. W komentarzach pojawiły się pytania, czy to aby nie primaaprilisowy żart. Okazuje się, że nie. "To naprawdę koniec" - powiedział nam Edward Panek, właściciel Imperium.
Zabytkowa Kopalnia Ignacy ogłasza konkurs na najlepszy „Tik Tok” (krótki film) prezentujący dowolnie wybraną atrakcję (lub kilka atrakcji) rybnickiego zabytku techniki lub wydarzenie odbywające się na terenie obiektu (np. "Monika Kassner - spotkanie autorskie" w piątek 21.04 lub „Niedziela z prehistorią” 23.04). Konkurs trwa do niedzieli...
To święto, które ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat tego zaburzenia neurologicznego i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Chodzi m.in. o zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zwracanie uwagi na „potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu”.
Z pochodzącym z Rybnika Rafałem Kozikiem rozmawiamy o trudnej drodze młodego artysty, powodach przeprowadzki do Warszawy oraz jego najnowszym utworze "Złote plaże".
30 Marca w Rybniku wystąpi Charkowska Prime Orchestra wspierająca Ukrainę. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie zniszczonego przez Rosjan Charkowa.
Miniony poniedziałek przyniósł zdecydowaną zmianę pogody. Na kilka dni jesteśmy zmuszeni pożegnać wiosnę i pogodzić się z powrotem zimy.
W ubiegły weekend w Rybnickim Zespole Szkół Technicznych odbył się jeden z najlepszych i najgorętszych konwentów anime dla zakochanych czyli Aicon.
Pierwsze ciepłe promienia słońca sprawiły, że każdy motocyklista szykuje się na ogromne wydarzenie, jakim jest Motocyklowe Pożegnanie Zimy Bura Suka.
Trakt pieszo-rowerowy nad Nacyną zyskał kolejny odcinek. Miłośnicy aktywnej rekreacji mogą już korzystać z trasy od ulicy Górnośląskiej do Sportowej/Przyjemnej w Rybniku-Niedobczycach.
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku (ul. Mościckiego 3) zaprasza w sobotę 25 marca o godz. 17.00 na spotkanie z Edytą Stępczak – dziennikarką oraz działaczką humanitarną, autorką książki „Burka w Nepalu nazywa się sari”.
- Jesteśmy na Śląsku. Możemy godoć i w szkole, i u lekarza, i w urzędzie - przekonują uczennice Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku. Rozmawiamy z nimi o ich projekcie "Bez Gańby", który ma na celu popularyzację śląskiej godki i kultury.
Zima się kończy, rozpoczyna się wiosna. Jest to czas przebudzenia roślin i ich wegetacji, wydłużania się dni, coraz wyższych temperatur i większej dawki słońca.
Ten wyjątkowy jarmark jest doskonałą okazją do odkrycia piękna tradycji i kultury Wielkanocnej oraz skosztowania wyjątkowych smakołyków i unikalnych produktów.
Po raz drugi w swojej historii nasz portal zwyciężył w ogólnopolskiej rywalizacji portali internetowych lokalnej prasy. Nagrodę wręczono w Muzeum Historii Żydów Polski - POLIN na gali w piątek 17 marca w Warszawie. - Nie mamy bliskości granicy wschodniej, nie mamy owiec (nawiązanie do sukcesów materiałów z Redykiem w Tygodniku Podhalańskim),...
Tłumy czytelniczek i czytelników pojawiło się w poniedziałek, 13 marca na spotkaniu z wokalistką, aktorką i performatorką Marią Peszek w rybnickiej bibliotece.
Konferencję organizuje Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Filia w Rybniku. Wydarzenie odbędzie się 29 maja przy ul. Kościuszki 54 w Rybniku (budynek Politechniki Śląskiej). Póki co dostępny jest wstępny program konferencji, który może ulec zmianie.