Ile kosztuje leasing?
Choć leasing jest rozwiązaniem, które w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ciągle jeszcze trudno nie odnieść wrażenia, że nasza wiedza na jego temat nie może być określana jako wystarczająca. Z leasingiem wiąże się wiele niedomówień, jednym z pytań, na które ciągle poszukujemy odpowiedzi jest zaś i to, które dotyczy jego rzeczywistego kosztu.
Najważniejszym terminem związanym z leasingiem wydaje się rata leasingowa. Rozumiana w najbardziej klasyczny sposób jest ona stałą opłatą, którą osoba korzystająca z rozwiązania będącego przedmiotem leasingu wnosi na rzecz podmiotu finansującego. Rata leasingowa najczęściej musi być regulowana raz w miesiącu, mylą się jednak osoby przekonane o tym, że konieczność jej płacenia jest jedynym zobowiązaniem, jakie nakłada się na leasingobiorcę.
Koszty związane z leasingiem obejmują również opłatę początkową, która w wielu dokumentach określana jest także mianem czynszu leasingowego. Opłata ta jest regulowana w tym samym momencie, w którym zostaje zawarta umowa, w umowie też określona jest jej wartość. Okazuje się przy tym, że w dobrze rozumianym interesie leasingobiorcy leży to, aby była ona jak najwyższa. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ma ona wpływ na to, jak wysokie będą raty leasingowe, jeśli więc jest wysoka, same raty nie są już tak duże.
Inną opłatą związaną z leasingiem są tak zwane koszty manipulacyjne. Zazwyczaj są one związane z obsługą samej transakcji, z ich wysokością możemy przy tym zapoznać się w tym samym momencie, w którym podpisujemy umowę. Opłaty manipulacyjne nie są już zresztą tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu. Firmy leasingowe muszą rywalizować ze sobą o dotychczasowych i przyszłych klientów, a rezygnacja ze wspomnianych opłat jest sposobem na zwiększenie zainteresowania przygotowaną przez siebie ofertą.
Choć opłat jest więcej, raty leasingowe są tymi, które mogą okazać się najbardziej kłopotliwe. Warto zatem podkreślić, że leasingodawca i leasingobiorca wykazują dużą elastyczność w tej kwestii. Możliwe jest zarówno płacenie rat równych, jak i rat rosnących i malejących. Co więcej, coraz częściej osoba decydująca się na leasing sama ustala, jaka będzie wysokość kolejnych wpłat, co przypada do gustu szczególnie tym podmiotom, które prowadzą działalność sezonową.
Mówiąc o kosztach leasingu nie powinniśmy zapominać i o wartości wykupu tego, co jest jego przedmiotem. Pewną rolę odgrywa także wartość ubezpieczenia, choć w tym przypadku w kodeksie cywilnym brak jest wytycznych jednoznacznie definiujących, kto powinien ponieść koszty z nim związane. Inne czynniki, o których nie wolno nam zapominać to: wielkość wkładu własnego, okres, w jakim obowiązywać ma umowa, wartość wykupu, a także stopa procentowa, jeśli umowa dotycząca leasingu obejmuje wpłaty w walucie obcej.
Decydując się na skorzystanie z możliwości stwarzanych przez leasing należy liczyć się także z kosztami dodatkowymi specyficznymi dla tego, co jest przedmiotem naszego zainteresowania (koszt rejestracji samochodu).
Jeśli chcemy się dowiedzieć czy mamy szansę na uzyskanie leasingu w naszym przypadku warto odwiedzić forum leasing. Tam po wypełnieniu formatki "zdolność leasingowa" doradcy online, przedstawiają jaka firma leasingowa ma najlepsze warunki w danym przypadku. Można także podać pod dyskusję otrzymaną propozycje leasingu i dowiedzieć się czy jest rzeczywiście korzystna.
Materiał zewnętrzny
jest koniunktura
Wg mnie ciagle za duzo
to chyba idea bank nie?
A co myślicie o happy miles?
wszystko zaley od sytuacji
kredyty samochodwe sa czasem korzystniejsze
dla poczatkujacego przedsiebiorcy leasing jest najlepszy
czasami warto skorzystac
czy mozna korzystac z leasingu nie bedac firmą?
zawsze to jakas alternatywa dla leasingu
A co myslicie o wynajmie długoterminowym?
dla nowej fimy leasing to tania opcja
maja calkiem ciekawa oferte
pko leasing polecacie czy nie?
Ta niego to nie ma nic.
Nie zawsze tak jest
Każdy kredyt jest dodatkowo ubezpieczony, także w razie jakichkolwiek komplikacji nie będziemy musieli się martwić spłatą.
Wydawałoby się więc, że wrzesień to miesiąc, w którym banki będą masowo wprowadzały na rynek promocyjne produkty kredytowe, aby zainteresować nimi osoby, które noszą się z zamiarem zakupu mieszkania czy budowy domu.
Prowizja jest również uzależniona od kilki kwestii. Nie wszyscy dostaną w takiej wysokości. Stawka standardowa wynosi 5%, jednak bank dopuszcza możliwość obniżenia jej, jeśli skorzystamy z innych produktów banku.
dokladnie
W getinie tanio nie jest
Polecam Getin. Wszystkie potrzebne dokumenty przesyłane są za pomocą Internetu. Nawet raz nie trzeba iść do placówki banku, żeby składać podpisy. Mniej stresu i więcej zaoszczędzonego czasu to spora niespodzianka.
A czy są jakieś dotacje na zakup samochodu dla nowych firm
kredyt bankowy bedzie tanszy niz leasing
a tera pko przejal raifaisen leasing
Uwazajcie na wszystkie getiny
Co sądzicie o masterlease?
Absolutnie nie polecam idea banku
I to za wszytko dosłownie
Podwyżki, podwyżki, podwyżki...
Opłaty i prowizje już nieco podrożały przynajmniej w kontach bankowych
Muszą sobie odbić straty.
Od nowego roku 2016 wzrosną marże kredytowe praktycznie we wszystkich bankach.
Ja ze swej strony nie polecam getinu, jest dość drogo.
A jaki bank polecacie jesli chodzi kredyt na samochód?
Żeby to wszystjko było takie proste
@tobik - umowa kupna sprzedaży i po problemie. zakładać należy, że owe 15tys nie wystarczy na nowe auto i pytanie czy będziesz miał zdolność kredytową z kredytem żony.
Witam.
Posiadam auto Opel Astra G z 2004 roku.
Chcialem sie dowiedziec czy jest w ogole taka mozliwosc.
Za kilka miesiecy bede chcial zmienic auto.
Czy jest mozliwosc zeby zona wziela kredyt np 15000zl na to moje auto (jakby ode mnie kupowala), a ja otrzymam te pieniadze i bede mogl sobie juz zainwestowac w inne auto? A tego Opla przepisze na zone.
Zastanawiam sie jak to najlepiej zrobic bo docelowo tym Oplem bedzie jezdzic zona i to bedzie juz jej auto.
Prosze o rady
Witam.
Posiadam auto Opel Astra G z 2004 roku.
Chcialem sie dowiedziec czy jest w ogole taka mozliwosc.
Za kilka miesiecy bede chcial zmienic auto.
Czy jest mozliwosc zeby zona wziela kredyt np 15000zl na to moje auto (jakby ode mnie kupowala), a ja otrzymam te pieniadze i bede mogl sobie juz zainwestowac w inne auto? A tego Opla przepisze na zone.
Zastanawiam sie jak to najlepiej zrobic bo docelowo tym Oplem bedzie jezdzic zona i to bedzie juz jej auto.
Prosze o rady
leasing jest najlepszy dla nowych firm