Pochodzącego z Rybnika polityka wkrótce może czekać awans - podają ogólnopolskie media. Wicepremier i minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zostanie komisarzem rynku wewnętrznego UE. W zwolniony przez Bieńkowską ministerialnym fotelu ma zasiąść właśnie Adam Zdziebło.
Samorządy naszego regionu na ewentualnej nominacji Adama Zdziebły na stanowisko ministra rozwoju regionalnego mogą tylko skorzystać. Pochodzący z Rybnika polityk (obecnie mieszka w Żorach) jako senator okręgu nr 73 (Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat raciborski, powiat wodzisławski) chętnie korzystał z zaproszeń lokalnych polityków i środowisk. Uśmiechnięty, stroniący od eksponowania swojej osoby ponad miarę, jest bardziej urzędnikiem niż rasowym politykiem.
Dobre kontakty lokalnych polityków samorządowych z odpowiedzialnym za dzielenie unijnych środków ministrem mogą, jeśli zostaną właściwie wykorzystane, stanowić szansę dla regionu.
Adam Zdziebło (ur. 3 lipca 1974 w Rybniku) – polski samorządowiec i polityk, od 2009 podsekretarz stanu, a od 2010 sekretarz stanu w resortach związanych z rozwojem, senator VIII kadencji. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, a także studia podyplomowe w zakresie integracji europejskiej (w Ośrodku Studiów Europejskich UŚ).
Pracował w Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa, dochodząc do stanowiska dyrektora tej organizacji. W wyborach samorządowych w 2006 uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Rok później bez powodzenia z listy tej partii kandydował do Sejmu.
W 2008 objął funkcję szefa gabinetu politycznego minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej. 12 stycznia 2009 został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego (złożył wówczas mandat radnego). 16 lutego 2010 zastąpił Hannę Jahns na stanowisku sekretarza stanu w tym resorcie. W wyborach parlamentarnych w 2011 został kandydatem PO do Senatu RP. Uzyskał mandat senatora, otrzymując 50 903 głosy[1]. 28 listopada 2013 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (źródło: pl.wikipedia.org).
No to co z opłatami na naszym odcinku A1?