Absolwent PWSZ Racibórz zaliczył "MOCny start w karierę inżyniera"
Damian Kurzydym (na zdjęciu trzeci od prawej) zaprezentował w Centrum Nauki Kopernik swoją pracę magisterską "Projekt automatycznego obrotnika do obrabiania komór na frezarko-wiertarce BFM130 CNC". Otrzymał za nią wyróżnienie.
Utalentowany młody inżynier studiował automatykę i robotykę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Naukę kontynuował na Politechnice Śląskiej. - Osobiście mogę polecić każdemu, kto chce wybrać się na studia - kierunek Automatyka i Robotyka PWSZ w Raciborzu. Uczelnia posiada doskonałe zaplecze wiedzy i doświadczenia. Pozwoliła mi pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności inżynierskie, dzięki którym byłem doskonale przygotowany na studia magisterskie. Mogę również dodać, iż wszyscy moi koledzy z którymi kończyłem studia nie mieli problemu z znalezieniem pracy, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne - mówi Damian Kurzydym.
Wyróżnienie, o którym mowa we wstepie zostało mu przyznane 28 listopada w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Tam rozstrzygnięto Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową. Była to już XVI edycja plebiscytu, któremu przyświeca motto: Moc technologii dla edukacji. Formuła spotkania obejmowała także seminarium, podczas którego zaprezentowane zostały inspirujące przykłady współpracy ASTORa zarówno z uczelniami wyższymi, jak i szkołami średnimi.
- Inicjatywa podjęta 16 lat temu ma na celu pogłębianie zainteresowań nowoczesnymi technologiami, dzięki którym otaczający nas świat rozwija się i zmienia na lepsze. Zachęcamy więc przyszłych inżynierów do tworzenia prac dyplomowych, w oparciu o rozwiązania globalnych dostawców, wyznaczających trendy w nowoczesnej gospodarce – mówi Małgorzata Stoch, dyrektor Akademii ASTOR, członek jury konkursowego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni technicznych z całej Polski, w tym finaliści szesnastej edycji konkursu wraz ze swoimi promotorami, jurorzy zasiadający w kapitule konkursu oraz przedstawiciele mediów i firmy ASTOR zaangażowani w projekt. Program seminarium, w którym m.in. znalazły się prezentacje, jak mądrze inwestować w zawodową przyszłość, jak pozyskiwać finansowanie ze środków UE, prezentacje laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt, dostarczony przez ASTORa, czy inspirujące przykłady współpracy firmy z placówkami edukacyjnymi, wzbudził zainteresowanie zgromadzonych przedstawicieli świata nauki.
źródło: ASTOR, PWSZ Racibórz, oprac. żet