Spotkanie opłatkowe w "Strefie" jak w domu. "Czujemy się tu jak w rodzinie"
Stało się już tradycją, że Klub dla Młodzieży "Strefa", który prowadzi stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" z Raciborza, w okolicach świąt zaprasza swoich podopiecznych i ich rodziny na spotkanie opłatkowe. - Wszyscy czujemy się tu jak w rodzinie, jak w domu - przyznaje Ewa Domachowska, wychowawca w klubie.
Spotkanie opłatkowe w tym roku odbędzie się 22 grudnia o godz. 17.00. Podczas tego rodzaju wydarzeń rodzinną atmosferę, która w klubie panuje zresztą przez cały rok, czuć jeszcze wyraźniej. Bo
"Strefa" jest dla dzieci i młodzieży takim właśnie drugim domem - to tutaj pod okiem wychowawców podopieczni mogą odrobić lekcje, z pomocą korepetytorów podciągnąć się w nauce, rozwijać swoje pasje w kółkach zainteresowań: tanecznych, plastycznych, technicznych, dziennikarskich. Na miejscu młodzież może też korzystać z kawiarenki internetowej, bilarda, piłkarzyków, stołu do ping-ponga.
To coroczne tradycyjne spotkanie opłatkowe jest okazją, by podsumować kolejny rok działalności. W ciągu całego roku, poza standardową, statutową działalnością, stowarzysznie zorganizowało wiele wydarzeń. Były zbiórki żywności, zbiórka krwi, dzień otwarty w klubie połączony ze świętem rodziny, były zabawa andrzejkowa i halloween.
- Chcemy podziękować przede wszystkim wolontariuszom. Bez ich serca, ogromnego zaangażowania, kreatywności nic nie byłoby możliwe - przyznaje Ewa Domachowska. Wolontariuszy stale przybywa. - Klub drugim domem jest nie tylko dla dzieci, ale również dla nas. Trafiłam tutaj kilka lat temu i...już zostałam. To naprawdę fantastyczne miejsce - podkreśla.
A samego 22 grudnia w "Strefie" też będzie się sporo działo. Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego, która obok "Strefy" również działa pod stowarzyszeniem, przygotowały jasełka, nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu "strefowiczów" i oczywiście słodkiego poczęstunku. - To będzie takie popołudnie, kiedy będziemy ze sobą jeszcze bardziej rodzinnie. I to jest piękne - mówi Ewa Domachowska.
Działalność klubu nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania sztabu ludzi, a także środkom Miasta Racibórz, Fundacji Wspólna Droga i ludziom o wielkich sercach, którzy decydują się przekazać stowarzyszeniu 1 % swojego podatku.
źródło: Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"