Radlin zainwestował w nowoczesne centrum monitoringu
W Radlinie został oddany do użytku nowoczesny system miejskiego monitoringu. Zawisło 8 nowych kamer obrotowych i 5 stacjonarnych. Jest też nowe centrum monitorowania.
RADLIN Budowa nowego systemu monitoringu była konieczna, gdyż dwa poprzednie systemy pracują w przestarzałej technologii. - Pierwszy system ma 12-13 lat i jest przestarzały. Drugi jest także coraz bardziej wyeksploatowany i posiada małe możliwości rozbudowy. Stąd inicjatywa budowy nowego systemu monitoringu, który docelowo wchłonie poprzednie. Mamy nadzieję, że za kilka lat pozostanie nam w Radlinie jeden nowoczesny system - podkreśla komendant straży miejskiej w Radlinie, Andrzej Porębski.
Nowe punkty i zamiana
W ramach inwestycji zmodernizowano część istniejących punktów kamerowych oraz rozbudowano system o kolejne punkty monitoringu. Nowe kamery zawisły m.in. w rejonie Orlika przy Mielęckiego, przy tężni, targowisku przy Korfantego, na budynku KWK Marcel, przy ul. Rymera w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 i przy Placu Radlińskich Olimpijczyków (wcześniej była tam tylko kamera obrotowa, teraz jest i stacjonarna). Zainstalowano kamery także przy skrzyżowaniach: Sokolskiej z Hallera, Rymera z Domeyki i Rogozina z ul. Wypandów oraz przy Korfantego w rejonie głównego skrzyżowania.
Sprzęt wysokiej klasy
- Nowy system to sprzęt najnowszej generacji i renomowanego producenta. Jest w pełni cyfrowy i skalowalny, co oznacza, że można go rozbudowywać o kolejne kamery bez dodatkowych nakładów na serwerownię i macierze dyskowe - mówi Zbigniew Białek z firmy, która przygotowała system.
Materiały z monitoringu będą archiwizowane przez m.in. 30 dni. Co ważne, program umożliwia szybkie odszukiwanie konkretnych zdarzeń. - Wcześniej zajmowało to nawet 2-3 dni. Teraz wystarczy 10-15 minut - zapewnia Zbigniew Białek.
Bezpieczeństwo to podstawa
Inwestycja - czyli nowe kamery i centrum monitoringu w siedzibie straży miejskiej - kosztowała w sumie 330 tys. zł. Ma znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w mieście. - Jakość obrazu jest naprawdę dobra - zapewnia komendant Porębski.
Aktualnie więc w skład całego systemu miejskiego monitoringu wchodzi 31 kamer, w tym 26 obrotowych oraz 5 stacjonarnych rejestrujących obraz całodobowo. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie jeszcze dołożonych kilka kamer, które będą zakupione z oszczędności poprzetargowych.
(mak)
@idla no i co z tym zrobisz ?
dużo wieśniakow jak slash piszesz nie ma numerów na budynkach a za to jest kara administracyjna jak nie wiesz to sie ucz
@ idla,a co ci do tego ? Interesuje cie to ,kto ma numer ,a kto nie ma ? Co prowadzisz wiejski monitoring?
może wypatrza w końcu braki numerów na bardzo wielu posesjach