Tygodnik Rybnicki o tym jak prezydent Kuczera kompletuje swoją ekipę
W najnowszym numerze Tygodnika Rybnickiego piszemy o nowym wiceprezydenci i zmianach w urzędzie. Do Piotra Masłowskiego i Janusza Kopera dołączył Wojciech Świerkosz. Będzie on odpowiedzialny za edukację, ale także za koordynacją prac wydziału obywatelskiego oraz Urzędu Stanu Cywilnego. W sztabie prezydenta jest jeszcze pełnomocnik ds. inwestycji i gospodarki przestrzennej, Wojciech Student.
Piszemy także o planowanej przebudowie rybnickiego toru żużlowego. To może być problem dla piłkarzy. Zastanawiamy się, czy Miasto znajdzie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.
W najnowszym tygodniku warto również przeczytać materiał: „Związkowcy: Nie chcieliśmy pieniędzy za strajk”. Napięta atmosfera w kopalniach JSW. Związkowcy dostali pieniądze za strajk, a górnicy nie. Ci pierwsi wieszają teraz dowody przelewów na cele charytatywne. – Te pieniądze to efekt złośliwości poprzedniego prezesa i próba poróżnienia nas z załogą – mówi w rozmowie z Tygodnikiem Rybnickim Piotr Szereda, rzecznik prasowy Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego JSW
Postanowiliśmy sprawdzić także jak pracuje się rybnickim taksówkarzom. – Bardzo ważna jest rozmowa z klientem, szczególnie w nocy. Jeżeli klient jest zdenerwowany, to trzeba przynajmniej spróbować go uspokoić. Nigdy nie wiadomo, kto wsiada do auta. Są ludzie, którzy żywią nieuzasadnioną agresję, bo w końcu płacą więc wszystko im wolno – opowiada jeden z rybnickich taksówkarzy.
Kontynuujemy temat rybnickiego lotniska. Na wspólnym spotkaniu Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta ds. inwestycji i gospodarki przestrzennej oraz prezes Aeroklubu ROW – Ireneusz Wilgucki podali sobie ręce i oznajmili, że oba podmioty będą współpracować. W ramach wspólnego projektu, w czerwcu odbędzie się rodzinny piknik lotniczy. Gwiazdą będzie m.in. Grupa Żelazny, a impreza zostanie połączona z festiwalem Złota Lira.
Polecamy także wywiad z Sebastianem Garbaczem z CRIS-u, który radzi jak dobrze napisać projekt grantowy.
W tym numerze przeczytacie o 19. edycji festiwalu OFPA, a także o rodzinach zastępczych. Jednym z podstawowych zadań Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Rybniku jest organizacja pieczy zastępczej dla dzieci, które wymagają takiej formy pomocy. Jak sytuacja wygląda w naszym powiecie? Jakie podjąć działania, jeśli chce się zostać rodziną zastępczą i na jaką można liczyć pomoc? Między innymi o tym opowiada Ewa Skiba, kierownik rybnickiego PCPR.
Poza tym jak zwykle przegląd najważniejszych wydarzeń z Rybnika i powiatu, informacje ze świata sportu, zapowiedzi kulturalne oraz krzyżówka i horoskop.