Żużlowcy rozbili bank. Czy starczy dla piłkarzy i koszykarek? - pyta Tygodnik Rybnicki
W najnowszym numerze Tygodnika Rybnickiego piszemy o podziale pieniędzy na rybnicki sport. W ubiegłym tygodniu Miasto ogłosiło propozycję podziału środków finansowych w obszarze wspierania i upowszechniana kultury fizycznej. Kilka tygodni temu rozdysponowano 2 979 120 zł. Tym razem kluby otrzymały 3 410 880 zł. Największym wygranym wydaje się być ŻKS ROW Rybnik. Stosunkowo najmniej otrzymał, jedyny ekstraklasowy klub z Rybnika – Basket ROW.
Piszemy także o tym, że Piotr Kuczera będzie udzielał ślubów. Wiemy już, że tegoroczne Święto Miasta odbędzie się w od 12 do 14 czerwca. Oprócz standardowych koncertów i innych imprez towarzyszących, będzie kilka nowości. Jedna powinna przypaść do gustu nowożeńcom. – W czasie Dni Rybnika ślubów udzielać będzie prezydent Piotr Kuczera – zapowiada Agnieszka Skupień, jego asystentka.
W najnowszym tygodniku warto również przeczytać materiał: „Adam Fudali kontra Wojciech Student. Sprawa do komisji rewizyjnej”. Podczas styczniowej sesji rady miasta Adam Fudali, jej przewodniczący zwrócił się z wnioskiem o sprawdzenie czy Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta jest odpowiedzialny za wadliwe wykonanie boiska ze sztuczną nawierzchnią za Rudą. Sprawa miała dalszy ciąg na ostatniej sesji rady. Z powodów formalnych, aby sprawa trafiła do odpowiedniej komisji, stosowną uchwałę musieli podjąć radni. Ale już na początku sesji o wykreślenie tej sprawy z obrad zawnioskował… Adam Fudali.
Postanowiliśmy sprawdzić także o co chodzi z depresją. Aleksandra Gruszka, rybnicka psycholog i psychoterapeutka opowiada dlaczego depresje są coraz częstsze. – Wpływ na zaburzenia depresyjne ma także tempo życia, które jest znacznie szybsze niż kiedyś. Ludzie mają też w stosunku do siebie coraz większe wymagania, które są po prostu nierealistyczne. W telewizji obserwujemy różne wzory i ideały, a one tak na prawdę nie istnieją – twierdzi nasza rozmówczyni.
Kontynuujemy temat strajków w regionie. Okazuje się, że po górnikach strajkować chcą kolejarze i pielęgniarki. Śląskie pielęgniarki nie chcą już być sekretarkami lekarzy, ani pchać po szpitalnych korytarzach przeciążonych wózków ze sprzętem i pacjentów. Gorąco jest również na kolei, gdzie ogłoszono pogotowie strajkowe.
Polecamy także wywiad z Marcinem Prasołem, trenerem Energetyka ROW Rybnik oraz Jadwigą Lenort, przewodnicząca zarządu dzielnicy Maroko-Nowiny.
W tym numerze przeczytacie o tym, że Dom Pomocy to nie więzienie, ale do raju tu daleko. Panuje powszechne przekonanie, że do domów pomocy społecznej oddawane są osoby przede wszystkim stare, schorowane i samotne. Albo takie, którymi rodzina nie chce, nie może lub nie jest w stanie się zaopiekować. Z pewnością u większości z nas sama myśl o tym, że kiedyś możemy skończyć w domu pomocy, wywołuje ciarki na plecach. Czy placówki tego typu to rzeczywiście miejsca, gdzie swoich dni w samotności dożywają osoby, o których zapomniał cały świat?
Podsumowywujemy również 100 dni pracy nowych wójtów. Z tej okazji rozmawiamy z Tomaszem Pieczką i Pawłem Bugdolem.
Poza tym jak zwykle przegląd najważniejszych wydarzeń z Rybnika i powiatu, informacje ze świata sportu, zapowiedzi kulturalne oraz krzyżówka i horoskop.