Tygodnik Rybnicki o wojnie futbolowej w Świerklanach
W najnowszym numerze Tygodnika Rybnickiego piszemy o zatargu pomiędzy klubami piłkarskimi w Świerklanach. Chodzi głównie o podział środków finansowych, jakie wójt przeznacza na sport oraz o możliwość korzystania z infrastruktury sportowej.
- Środki zostały rozdzielone w oparciu o subiektywną ocenę, dokonaną przez pracowników zatrudnionych przez wójta gminy - twierdzi Artur Dzwonek, prezes nowego klubu KS Świerklany, który domaga się również, dostępu do boiska. - Czy kluby mające siedziby w prywatnych domach, mają mieć takie same prawa do obecnego obiektu przy ul. Zamkowej, co klub z 48-letnią tradycją jakim jest LKS Forteca Świerklany? - pyta z kolei Jarosław Macionczyk, prezes Fortecy.
Odpowiadamy także na pytanie czytelników: co się dzieje w Sego? - Zainteresujcie się tym, co się dzieje w tej sortowni. Znów doszło tam do pożaru - zgłoszenia o tej treści odbieraliśmy od mieszkańców Boguszowic, którzy są zaniepokojeni - ich zdaniem - kolejnym pożarem na terenie sortowni. - Zarząd z całą stanowczością stwierdza, iż pożar w dniu 24 kwietnia był pierwszym tego rodzaju zdarzeniem na terenie sortowni od początku jej funkcjonowania, tj. od 2006 roku - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji przez zarząd Sego.
W najnowszym tygodniku warto również przeczytać artykuł „Wycinka rybnickiego parku „doceniona" przez internautów". W tegorocznej, ósmej edycji plebiscytu Makabryła Roku, organizowanego przez portal Gazeta.pl, internauci „docenili" to co dzieje się wokół Domusu. Wycinka 180 drzew została uznana za największa architektoniczną wpadkę roku.
Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda regulamin budżetu obywatelskiego. Od 1 do 31 maja można zgłaszać projekty, które po odpowiedniej weryfikacji, mogą „załapać" się do budżetu obywatelskiego. - Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Znaleźć tam można m.in. informacje na temat procedury zgłaszania projektów oraz zasad i trybu ich wybierania - informuje Agnieszka Skupień, asystentka rybnickiego prezydenta.
Piszemy również o nowej ustawie, która ma chronić przed dopalaczami. Kilka tygodni temu opisywaliśmy na łamach naszego tygodnika falę zatruć dopalaczami oraz bezradność organów ścigania. Jest szansa, że to się zmieni. Wszystko dzięki nowej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
Polecamy materiał „Nie chce siedzieć, dlatego opowiedział, jak rozwoził łapówki". W wodzisławskim sądzie będzie się toczył proces, dotyczący afery łapówkarskiej przy budowie autostrady A1 w naszym regionie. Sprawa wyszła na jaw, bo jedna z osób zamieszanych w proceder, w zamian za uniknięcie kary, opowiedziała jak rozwoziła łapówki.
Ponad to przedstawiamy pomysł Miasta na kopalnię Ignacy. Za grube miliony. Trwają prace na terenie zabytkowej kopalni Ignacy w Niewiadomiu. Otwarcie zmodernizowanego obiektu planowane jest na czerwiec. Po zakończeniu inwestycji na Ignacym powstanie park tematyczny o charakterze industrialnym, który będzie zarządzany przez Muzeum Miejskie w Rybniku.
Poza tym jak zwykle przegląd najważniejszych wydarzeń z Rybnika i powiatu, informacje ze świata sportu, zapowiedzi kulturalne oraz krzyżówka i horoskop.
Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety