Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielki powrót Tetraedru. Historia Pana Sommera w "Strzesze"

Jedno jest pewne: raciborski teatr Grażyny Tabor jest niezależny od wielosłowia, patosu i szkolnego kiczu, którym często trącą przedstawienia i dorosłych i młodych.

Wielki powrót Tetraedru. Historia Pana Sommera w "Strzesze"

TETRAEDR na dobre powrócił do RCK, czego dowodem spektakl, który 29 stycznia 2016, po niespełna dwóch miesiącach od premiery, widzowie ponownie mogli obejrzeć na scenie Domu Kultury STRZECHA. „Historia pana Sommera” Patricka Süskinda w adaptacji i reżyserii Grażyny Tabor to nowy ożywczy powiew na skromnej arenie teatru offowego w naszym mieście. I znakomity come back artystki, której pracy i talentu bardzo w ostatnich latach nam brakowało. Wzruszająca, słodko-gorzka historia „pana Sommera”, małomiasteczkowego dziwaka, została przez reżyserkę rozpisana na trzy głosy. Trójka nastoletnich aktorów, Agnieszka Rajda, Łukasz Czogalik oraz Jakub Tabor, brawurowo poprowadzili opowieść, odwołującą się do ludzkich uczuć i wspomnień. Świeżością i empatią do swojego bohatera wzbudzili aplauz widowni. Są bardzo młodzi, nie wszystko wiedzą o świecie i teatrze, ale siłą aktorskiej intuicji potrafili przekonać widzów, iż każdy z nas ma w sobie coś z nieprzystającego do ogółu pana Sommera. I że warto w życiu rozumieć, współczuć, kochać.

TETRAEDR, zdaniem jego twórczyni, Grażyny Tabor, to teatr offowy, niezależny. Jednym z jego wyznaczników jest asceza formy. Nie dziwi zatem, że jedynymi rekwizytami w spektaklu był trzy szkolne worki na kapcie oraz trzy drewniane krzesła. Kiedy trzeba, worki zamieniały się w piłki albo plecaki, zaś krzesła przybierały formę... roweru, drzewa, szkolnej katedry.

Jedno jest pewne: raciborski teatr Grażyny Tabor jest niezależny od wielosłowia, patosu i szkolnego kiczu, którym często trącą przedstawienia i dorosłych i młodych.

Brawo!

MR

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].