500 zł na dziecko - Tygodnik Rybnicki o tym jak miasto przygotowuje się do projektu rządu
W najnowszym numerze Tygodnika Rybnickiego piszemy o tym, że Rybnik przygotowuje się do programu Rodzina 500 plus. Wiemy już, gdzie będzie można złożyć wniosek.
W ubiegłym tygodniu zakończyły się konsultacje w sprawie programu Rodzina 500 plus, które minister rodziny, pracy i polityki społecznej i wiceministrowie prowadzili z samorządami, które będą odpowiedzialne za dystrybuowanie środków. – Pracujemy już nad tym, aby być gotowym do wypłacania tego świadczenia – mówi Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika.
O czym jeszcze przeczytacie w Tygodniku? O tym, że wiele można wyczytać z komina.
Dobremu kominiarzowi wystarczy rzut oka na dym wydobywający się z komina, aby wiedzieć czym pali właściciel domu. – Chociaż palacz siedzi ukryty w kotłowni, dym jest jego wizytówką, którą widać i czuć z daleka – mówią kominiarze.
W tym numerze również: „Marsz pamięci ku czci poległych", „Chciał był skoczkiem narciarskim, pracował jako spawacz. W Rybniku będzie jeździł na żużlu. ROW skompletował skład”, „Kompania Węglowa zerwała porozumienie. Czy grożą nam strajki? ”, „Nie będzie łączenia dwóch rond”, „W tych zawodach pracę znajdziesz bez problemu. Jest raport”, „Za parking zapłacisz telefonem”, „Strażnicy pobierają próbki popiołu”.
Warto przeczytać także wywiad z Arkadiuszem Klimczakiem, szefem rybnickiego sztabu WOŚP.
Zastanawiamy się także „Skąd te dysproporcje na stacjach benzynowych?” Aby znaleźć paliwo w dobrej cenie w Rybniku, trzeba się sporo nakręcić kółkiem. Nie sprawdza się tu zasada, że na stacjach danej sieci jest najtaniej czy najdrożej. Przykładowo, różnice pomiędzy stacjami BP na ulicy Kotucza i Mikołowskiej sięgają nawet dwudziestu groszy. Postanowiliśmy sprawdzić skąd te dysproporcje.
Poza tym jak zwykle przegląd najważniejszych wydarzeń z Rybnika i powiatu, informacje ze świata sportu, zapowiedzi kulturalne oraz krzyżówka i horoskop.