Ekologiczne cuda z papieru, czyli trzecia EkoPaka w bibliotece
Jak skutecznie minimalizować zużycie oraz zwiększyć przetwarzanie papieru? Odpowiedzi na te pytania poznało już 110 uczestników zajęć w ramach programu „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.
„EkoPaka” to program edukacyjny organizowany przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań S.A., kierowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, który w radosny i nowoczesny sposób tłumaczy najmłodszym, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.
- W każdym kwartale do naszej biblioteki trafia jedna EkoPaka, czyli edukacyjno-zabawowe pudełko związane z konkretnym surowcem. Tym razem w bibliotece zagościły ekologiczne cuda z papieru a mali ekolodzy dowiedzieli się jak postępować z odpadami papierowymi oraz czym jest recykling i upcykling – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, w której odbywały się zajęcia.
Trzecia EkoPaka była wyjątkowo bogata! Znalazły się w niej między innymi różne rodzaje papieru, pieczątki z literkami, quiz wiedzy czy długa rolka papieru, na której dzieci mogły rysować bez ograniczeń. Zajęcia z EkoPaki to nie tylko wesoła zabawa, ale przede wszystkim nauka, która ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, dlatego w trakcie zajęć nie zabrakło wiedzy teoretycznej.
Obszerna fotorelacja z zajęć na www.biblrac.pl.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja