Możesz jeszcze wziąć udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową
Do 16 grudnia można zgłaszać swoje szopki bożonarodzeniowe do konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Rybnika i Młodzieżowy Dom Kultury.
Miasto Rybnik i Młodzieżowy Dom Kultury organizują konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Jak przekonują organizatorzy, jego celem jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, uzdolnień i wrażliwości artystycznej dzieci, a także wymiana doświadczeń między rybnickimi szkołami i placówkami. – Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, których serdecznie zapraszamy do udziału w tej przedświątecznej zabawie – mówi Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnik.
Zasady przygotowania prac:
1. Szopka Bożonarodzeniowa może być wykonana według wszelkich możliwości twórczych. Dopuszcza się dowolność inspiracji i użytych form, z zastrzeżeniami:
· forma szopki i jej wykonanie musi reprezentować poszanowanie dla tradycji bożonarodzeniowych,
· podstawa szopki nie może przekraczać wymiarów 45 cm x 60 cm,
· wszystkie elementy szopki muszą być trwale związane z podłożem i wykonane własnoręcznie przez uczniów biorących udział w konkursie.
2. Szopki nie spełniające powyższych kryteriów nie będą oceniane w konkursie.
3. Każdą szopkę należy zaopatrzyć w metryczkę z następującymi danymi: imię i nazwisko autora/ autorów, nazwę i adres placówki, imię i nazwisko nauczyciela oraz nr telefonu i adres e- mailowy placówki i nauczyciela.
Etapy konkursu, kryteria oceny, przyjmowanie prac:
1. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
· uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej,
· uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej.
2. Każda szkoła, placówka może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 szopki – po dwie z każdej kategorii wiekowej (klasy 1-3 i klasy 4-6).
3. Szopki do konkursu należy zgłosić do 16 grudnia 2016 roku do Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. Adres: ul. Władysława Broniewskiego 23, 44-217 Rybnik.
4. Jury powołane przez organizatorów ocieniać będzie między innymi: pomysłowość, estetykę pracy, trwałość konstrukcji, walory artystyczne, oryginalne ujęcie tematu, nawiązanie do tradycji, dobór i wykorzystanie materiałów oraz samodzielność wykonania pracy.
5. Jury w każdej kategorii wiekowej nagrodzi 3 najlepsze szopki. Dodatkowo szkoła z której pochodzi wygrywająca szopka otrzyma nagrodę pieniężną.
6. Od oceny jury konkursowego uczestnikom konkursu nie przysługuje odwołanie.
7. Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 grudnia 2016 r.
8. Podsumowanie konkursu i wystawa nagrodzonych szopek odbędzie się 22.12.2016 roku.