Laser diodowy contra urządzenie IPL
Skuteczne, możliwie długotrwałe, bezbolesne oraz nie powodujące nieprzyjemnych podrażnień oraz dyskomfortu usuwanie zbędnego owłosienia stanowi obecnie jedno z najczęściej poszukiwanych zabiegów kosmetycznych. Wypielęgnowana, gładka skóra to nie tylko atrybut kobiecości, ale również podstawa dbałości o higienę oraz ogólną estetykę ciała.
Na rynku preparatów, urządzeń i usług kosmetycznych istnieje aktualnie szereg rozmaitych, starszych oraz bazujących na najnowszych odkryciach naukowych metod depilacji. Wraz ze wzrostem świadomości oraz potrzeb stare, nieefektywne sposoby stopniowo ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom, wśród których należy wymienić przede wszystkim urządzenie do depilacji znane jako IPL oraz laser diodowy.
Domowe urządzenie do „depilacji laserowej” - IPL
Wbrew powszechnemu mniemaniu sprzęt określany jako IPL nie jest laserem. IPL to rodzaj ksenonowej, która – podobnie, jak laser diodowy sensu stricte – emituje promienie określonej częstotliwości światła.
W przeciwieństwie do promieni lasera światło wysyłane przez IPL charakteryzują krótkie, nierównomiernie padające na powierzchnię skóry, rozproszone promienie działające nie tylko na włos, ale również nagrzewające okoliczne tkanki. To z kolei może być przyczyną bolesnych podrażnień skóry.
Promienie lampy ksenonowej nie niszczą struktur włosa w taki sposób, w jaki wykonuje to laser diodowy, co oznacza, iż po dłuższym lub krótszym czasie włoski zaczynają odrastać, a zabieg wymaga powtórzenia.
Specyfika działania lasera diodowego
Jednakowej długości promienie lasera działają wybiórczo na pojedynczy włos i jego wewnętrzne struktury nie uszkadzając w żaden sposób okolicznych tkanek, co skutecznie eliminuje możliwość wystąpienia podrażnień naskórka i skóry właściwej. Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej czytaj na stronie https://depilacja.pl/topics/przygotowanie-do-zabiegu-depilacji-laserowej.html .
Specyfika działania lasera – w przeciwieństwie do urządzenia IPL – polega na całkowitym zniszczeniu odpowiedzialnej za wzrost włosa macierzy, dlatego też po serii kilku zabiegów cebulki włosa zostają trwale uszkodzone, co w konsekwencji uniemożliwia ich wzrost. Dlatego też laser diodowy jest jedyną, obecną na rynku metodą trwałego usuwania włosów i jako taki nie może być utożsamiany z lampą ksenonową.
(as)
Materiał zewnętrzny