Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzydzieści zawodów dla więźniów

Służba Więzienna w ubiegłym roku przystąpiła do realizacji projektu pn. „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności”. W roku 2017 zaplanowano 922 szkolenia i udział w nich 11 064 skazanych.

Trzydzieści zawodów dla więźniów

W ciągu pięciu lat zostanie przeszkolonych 46 tys. więźniów, kobiet i mężczyzn, w ponad 30 zawodach, które pozwolą na zatrudnienie ich w trakcie odbywania kary, jak i spowodują odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu zakładu karnego. Program jest też odpowiedzią na potrzeby pracodawców. Listę zawodów objętych kursami ustalono po rozeznaniu na lokalnych rynkach pracy. W kolejnych latach będzie ona aktualizowana. Jest uzupełnieniem Rządowego Programu Pracy Dla Więźniów.

Więźniowie będą kształcić się w zawodach ogólnobudowlanych, gastronomicznych, w zakresie obsługi wózków widłowych, montażu instalacji sieci elektrycznych i gazowych, zagospodarowania terenów zielonych. Są też kursy opiekuna osoby niepełnosprawnej, fryzjera, szwacza, florysty. Kursy zawodowe przygotują skazanych m.in. do podjęcia pracy w halach produkcyjnych, powstających w zakładach karnych. 56 % absolwentów kursów będzie miało zagwarantowaną pracę już w czasie odbywania kary pozbawienia wolności. Po zakończeniu udziału w szkoleniach osadzeni zostaną skierowani do zatrudnienia zarówno odpłatnego np. u prywatnych kontrahentów zewnętrznych, jak również nieodpłatnego na rzecz samorządów terytorialnych.

- Aby właściwie przygotować skazanych do powrotu do społeczeństwa, zminimalizować ryzyko powrotu do przestępstwa trzeba pomóc im odnaleźć się na rynku pracy po opuszczeniu jednostek penitencjarnych, czyli wyposażyć w umiejętności i kompetencje zawodowe i to takie, na które jest zapotrzebowanie – mówi gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej – Program pozwoli Służbie Więziennej działać w tym zakresie skuteczniej, w sposób bardziej dostosowany do współczesnego, ewoluującego rynku pracy.

- Chcemy aby w projektowaniu oferty programowej szkoleń uczestniczyły urzędy pracy, samorządy, pracodawcy - mówi płk Andrzej Leńczuk, Dyrektor Biura Penitencjarnego CZSW – by podmioty te miały realny wpływ na kierunki kształcenia. Sukcesem nie jest ukończenie kursu zawodowego, ale podjęcie pracy w wyuczonym zawodzie. Zwiększenie zatrudnienia skazanych, dzięki m.in. profesjonalnym, specjalistycznym szkoleniom, wpisuje się w oczekiwania społeczne.

Szkolenia kursowe adresowane są do skazanych, zainteresowanych nabyciem, podniesieniem bądź zmianą posiadanych kwalifikacji zawodowych, posiadających nieodległy termin końca odbywania kary pozbawienia wolności, nie dłuższy niż 2 lata lub którym pozostało nie więcej niż 2 lata do nabycia uprawnień formalnych pozwalających do ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z pozostałej części kary.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].