Szkoła w Nędzy odznaczona za wirtualną powieść
Placówka otrzymała Krajową Odznakę Jakości. To przyznawane przez National Support Service eTwinning wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.
Szkoła w Nędzy wakacje kończy miłą informacją dotyczącą realizowanego projektu literackiego pt. "Stworzeni z wyobraźni". Brały w nim udział gimnazjalistki: Wiktoria Achtelik, Julia Białek oraz Natalia Pielczyk.
W ciągu minionego roku szkolnego młodzi ludzie z dziesięciu różnych szkół tworzyli wspólnie dziesięć powieści. Gimnazjaliści wymieniali się rozdziałami, które odwoływały się do obrazków rzuconych kości Story Cubes.
- Cieszymy się, że Zespół Szkolno–Gimnazjalny w Nędzy został doceniony przez National Support Service eTwinning i uhonorowany Krajową Odznaką Jakości - mówi nauczycielka Wanda Rutko.
Celem przyznawania odznaki jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.
Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Czym jest eTwinning?
eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.