Wkrótce rusza nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany pieca
Przy rozpatrywaniu wniosków najważniejszy będzie efekt ekologiczny. Od niego będzie też uzależniona wysokość dofinansowania.
Rusza program ograniczenia niskiej emisji w Raciborzu na lata 2018 - 2028. - Nowy PONE wprowadza wiele zmian. Dotąd głównym kryterium kwalifikacji do uzyskania dotacji była kolejność składania wniosków. Teraz dofinansowane zostaną te inwestycje, które przynoszą największy efekt ekologiczny - informuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w UM Racibórz.
Nowe zasady opierają się na systemie punktowym oraz okresowym naborze wniosków. Zróżnicowana została wysokość udzielanej dotacji. Nabór potrwa od 1 do 28 lutego 2018 r.
Dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych
Dofinansowanie do termomodernizacji budynków jednorodzinnych.
Szczegóły:
Pobierz Regulamin PONE 2018-2028- budynki mieszkalne.pdf (format pdf, rozmiar ~322.74 k) Pobierz Regulamin PONE 2018-2028- niemieszkalne.pdf (format pdf, rozmiar ~293.87 k) Pobierz Wniosek dla budynków mieszkalnych PONE 2018-2028.pdf (format pdf, rozmiar ~131.16 k) Pobierz Wniosek PONE 2018-2028-niemieszkalne.pdf (format pdf, rozmiar ~127.52 k)2 komentarze
Śledź tę dyskusjęZa treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja
Ta ekologia to jakaś kpina chciałem kocioł na gaz ale obok nas nie ma gazu. Było zebranie w tej sprawie, to się nie opłaca poprowadzić rurociągu bo za małe zainteresowanie i co to za ekologia ???
Jak chce się walczyć ze smogiem, to najlepiej zacząć od siebie i od wymiany swojego kotła na taki, który nie będzie zatruwał najbliższej okolicy. Najpierw wymagajmy od siebie postawy „ekologicznej” a później od innych, bowiem najtrudniej jest zmienić właśnie swoje „mało ekologiczne przyzwyczajenia.” Bowiem mentalność nasza mówi: czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. I tak lądują w naszym piecu wszystkie domowe odpadki, śmieci i co tam nasza fantazja nam podpowiada. Dlatego powinniśmy zwracać się ku odnawialnym źródłom energii. Nie jestem jakimś tam EKO-Fanatykiem – u siebie palę w domu peletem (biomasa to też OZE). Z dofinansowania udało się kupić kocioł EEI Pellets. I szlak mnie trafia jak widzę te kopcące nie wiadomo czym kominy domków jednorodzinnych. Jeżeli kogoś nie stać na lepszy opał to wcale nie musi ponosić kosztów jego zakupu – wystarczy przenieść się do bloku i problem z głowy.