Magistrat tłumaczy się z 20 niezałatwionych spraw
Urząd Miasta Racibórz odnosi się do artykułu Nowin Lista niezałatwionych spraw. Czy władze Raciborza i powiatu zdążą przed końcem kadencji?
Scenariusze do końca marca
Wyprowadzka wytwórni asfaltu. Prezydent zapowiedział, że „W pierwszym kwartale przyszłego roku złoży radnym propozycję nowej organizacji gospodarczej i formy prawnej”. W przeciwieństwie do tych, którzy stosunkowo łatwo przeszli do porządku dziennego nad tym że kilkadziesiąt osób może stracić pracę, Miasto musi myśleć także o pracownikach PRD. Gdy w grę wchodzi kwestia środków do życia kilkudziesięciu rodzin i zdrowie mieszkańców nieprzemyślane decyzje nie są najlepszym rozwiązaniem. Plus fidei Panie Redaktorze, do końca marca zostały jeszcze trzy miesiące.
Może światła i na pewno więcej ostrożności!
Wypadkowe skrzyżowanie Ogrodowej ze Słowackiego. Skrzyżowanie Ogrodowej ze Słowackiego i Miarki jest stosunkowo dobrze oznakowane. Najbardziej skutecznym zapobieganiem wypadkom w tej okolicy jest jazda zgodna z przepisami i stosowanie się do rad udzielanych przez instruktora na kursie prawo jazdy i minimum pomyślunku. Być może najlepszym rozwiązaniem są światła, które spowodują, że będzie łatwiej skręcić ze Słowackiego i z Miarki.
Bosacka, Rudzka, Głubczycka już są. Teraz czas na Korczaka
Dziurawa ulica Korczaka. Wyjazdówka na Krzanowice to ostatnia z 4 dróg wojewódzkich, które zostały do wyremontowania, o których Miasto wytargowało się z ZDW. Można kłócić się co do kolejności. Rudzka na Ostrogu na Gliwice, Bosacka na Ostrogu na Rybnik, Głubczycka właściwie w centrum na Kietrz. Korczaka będzie remontowana jako ostatnia w 2018.
Przecież zostały zamontowane najnowocześniejsze na rynku...
Klawiszujące studzienki przy Kozielskiej. Studzienki na wspomnianym odcinku Kozielskiej są wymieniane na najnowocześniejsze dostępne na rynku.
Kilka milionów na „obszar kolonialny”
Brak chodnika przy ulicy Odrodzenia. Wielu mieszkańców chciałoby być tak pomijanymi jak mieszkańcy Markowic. W ramach pominięcia i „kolonialnego” traktowania tej pięknej dzielnicy Raciborza wybudowano w niej najnowocześniejszą remizę w regionie za ok. 1,5 miliona złotych. Tylko w tamtym roku na adaptację pomieszczeń w szkole na potrzeby biblioteki i przedszkola wydano prawie 150 tysięcy zł. W roku 2017 Markowiczanie mogli się cieszyć z wyremontowanej ulicy Babickiej, na modernizację której przeznaczono 200 tysięcy zł. OSP za pieniądze miasta, ze środków własnych i z Komendy Wojewódzkiej zakupiło nowy wóz bojowy za prawie milion złotych.
Opinie oraz treści zawarte w rubryce Publicystyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres portal@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.