Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Głosowanie w HD, czyli kamery w lokalach wyborczych

Dwie niezależne kamery cyfrowe, rozdzielczość co najmniej full HD, zasilanie awaryjne – to warunki techniczne transmisji z lokalu wyborczego, które określiła PKW.

Głosowanie w HD, czyli kamery w lokalach wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła we wtorek uchwałę ws. określenia warunków technicznych transmisji z lokalu wyborczego oraz rejestracji obrazu i dźwięku, w przypadku, gdy transmisja nie jest możliwa.

W odniesieniu do urządzeń rejestrujących obraz zapisano, że muszą to być co najmniej dwie niezależne kamery cyfrowe o obiektywie szerokokątnym (co najmniej 120 stopni) i rozdzielczości co najmniej full HD. Dodatkowo, zgodnie z uchwałą, wymagane są co najmniej dwa urządzenia rejestrujące dźwięk (dopuszcza się rejestrację dźwięku za pomocą kamer).

Konieczne jest też zainstalowanie urządzenia zapewniającego zasilanie awaryjne, gwarantujące podtrzymanie pracy urządzeń rejestrujących przez okres nie krótszy niż 2 godziny. Jak wynika z dokumentu, potrzebny będzie też nośnik pamięci pozwalający na zarchiwizowanie transmisji w jakości full HD.

Szefowa KBW Magdalena Pietrzak poinformowała 28 marca na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, że "nie będzie obowiązkiem samorządów zakup urządzeń związanych z transmisją z głosowania". "Zakup, jeśli będzie realizowany, będzie wykonywany centralnie" - oświadczyła Pietrzak.

Jak wyjaśniała, przyczyną przyjęcia takiego scenariusza jest m.in. chęć zapewnienia bezpieczeństwa transmisji.

- Staramy się przygotować takie rozwiązanie, które nie będzie angażowało państwa przy obsłudze tych urządzeń - powiedziała szefowa KBW.

We wcześniejszym stanowisku, przesłanym PAP 12 lutego, Państwowa Komisja Wyborcza podała, że "przygotowanie komisji oraz zakup m. in. urządzeń do transmisji lub rejestrowania czynności komisji należy do kompetencji gmin".

W świetle znowelizowanego Kodeksu wyborczego, do zadań urzędników wyborczych, którzy zostaną powołani w każdej gminie, należeć będzie natomiast zapewnienie sprawnego funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych. Chodzi m.in. o sprawowanie nadzoru nad zapewnieniem warunków pracy komisji, w szczególności w zakresie wymogów dot. transmisji internetowej z lokalu wyborczego.
(acz), (pap)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].