Rewolucja w PKP. Przewóz roweru za złotówkę
PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną dla cyklistów „Rower za złotówkę z PKP Intercity”. Od 16 do 22 września można przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę. Jest to inicjatywa przewoźnika w ramach udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), w którym PKP Intercity uczestniczy już po raz kolejny.
Cena jest stała, symboliczną złotówkę zapłacimy więc niezależnie od długości trasy, którą pokonamy pociągiem. Rower będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Bilety można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową www.intercity.pl, a także u konduktora w pociągu TLK, IC i EIC w miarę wolnych miejsc. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane.
Coraz więcej rowerzystów w pociągach PKP Intercity
W pierwszym półroczu 2018 roku z pociągów PKP Intercity skorzystało 21,4 mln podróżnych, czyli o ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym okresie, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, o 18% zwiększyła się liczba przewiezionych rowerów, co wpisuje się w obecne trendy społeczne i rosnące zainteresowanie wyjazdami kolejowo – rowerowymi. W całym 2017 roku blisko 113 tys. osób zakupiło bilet na przewóz jednośladu pociągiem PKP Intercity.
- Od dłuższego czasu obserwujemy, że Polacy coraz chętniej podróżują koleją z rowerami. Bardzo nas to cieszy, ponieważ ten trend udowadnia, że kolej jest transportem przyszłości, doskonale wpisującym się w ideę zrównoważonego transportu. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dostosowywać się do potrzeb pasażerów. Dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego, bo wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity w każdym pociągu mają być miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Pociąg jest jednym z głównych środków ekologicznej mobilności. Dalekobieżne podróże z PKP Intercity są natomiast doskonałą alternatywą dla transportu samochodowego.
Źródło: PKP Intercity.