Jak zadbać o auto na wiosnę? Wybierz odpowiednie kosmetyki dla Twojego samochodu
Zima to niezwykle trudny czas dla naszych samochodów. Przymrozki, odwilże, śnieg i sól to wszystko źle wpływa na stan naszego samochodu. Na szczęście najgorszy czas dla kierowców powoli odchodzi w zapomnienie. Wiosenne porządki i właściwa pielęgnacja odpłaci się dłuższą żywotnością i większą przyjemnością z jazdy w sezonie wiosenno-letnim. Podpowiadamy jakich specyfików użyć, by Twój samochód odzyskał nieskazitelny wygląd.
Zacznij od podwozia
W większości przypadków nasza dbałość o samochód ogranicza się do umycia nadwozia. Warto jednak pamiętać, że po zimo trzeba poświęcić trochę więcej uwagi na to czego nie widać. Do wyboru mamy środki czyszczące lub mocne specjalistyczne preparaty, które bez problemów usuną nagromadzony piasek, błoto czy sól. Nieusunięte zabrudzenia mogą niszczyć wszystkie podzespoły samochodu, prowadzić do szybszej korozji i wielu usterek.
Nie zapominaj o felgach
Wymiana opon z zimowych na letnie to idealny moment, aby zadbać także o felgi i klocki hamulcowe. Właściciele aut od zawsze próbowali upiększać swoje pojazdy. Tym, co w dużej mierze zmienia wygląd auta są odpowiednie i, co najważniejsze, czyste felgi. Warto więc poświęcić im chwilę, używając do tego dedykowanego środka do mycia i deironizacji felg lub żelu, pozbywając się w ten sposób także zabrudzeń i błota z elementów kół, opon i hamulców, a auto zyska nie tylko na wyglądzie, ale również na bezpieczeństwie.
Karoseria
Podobnie jak podwozie, karoseria jest pełna piachu i różnego rodzaju zabrudzeń, które tworzą często grubą i trudna do usunięcia warstwę brudu. Pierwsze wiosenne mycie najlepiej wykonać stopniowo i cierpliwie. Szorowanie szczotką, a nawet miękką gąbką może przynieść więcej szkody niż pożytku, zostawiając mnóstwo drobnych zarysowań na lakierze. Po dokładnym opłukaniu całego samochodu myjką ciśnieniową, umyj go skoncentrowaną pianą aktywną, a następnie specjalnym szamponem lub które w przeciwieństwie do zwykłej wody, rozpuszczą tłuste plamy, a także poradzą sobie z zaschniętą solą i innymi nawarstwionymi zabrudzeniami, nie naruszając bezpieczeństwa czyszczonych powierzchni. Na koniec wytrzyj nadwozie niezwykle miękkim i chłonnym ręcznikiem z microfibry, która idealnie osuszy nadwozie i pozostawi je bez smug.
Ostatni szlif i gotowe
Po myciu warto zabezpieczyć nadwozie odpowiednim preparatem do pielęgnacji lakieru, co nie tylko ułatwi i skróci kolejne mycie, ale tez ochroni karoserię przed ponownym osadzaniem brudu czy szkodliwym działaniem promieni słonecznych Świetnie sprawdza się też syntetyczne woski w sprayu, które są bardzo łatwe w aplikacji - można nakładać na sucho lub na mokro bez konieczności ponownego spłukiwania, pozostawiając niezwykle gładką powierzchnie i połysk.
Tekst sponsorowany