Radni Raciborza w komisji egzaminacyjnej: kto się zgodził, kto odmówił
Samorządowców z Raciborza też proszono o pomoc w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych. Urzędnicy w WEKiS zwrócili się do radnych miejskich. Dzwonili także do byłego szefa wydziału Roberta Myśliwego.
Spośród radnych miasta uprawnienia pedagogiczne mają Anna Ronin, Ludmiła Nowacka, Mirosław Lenk i Michał Kuliga.
Pierwsza z wymienionych przyjęła propozycję urzędu miasta i zasiada w komisji egzaminacyjnej w SP 15 (3 dni pracy). - Pani dr Ludmiła Nowacka pełni swoją rolę jako dyrektor ZSOMS więc nie mogliśmy brać jej pod uwagę – tłumaczy naczelnik WEKiS Krzysztof Żychski.
Były prezydent Raciborza odmówił WEKiS-owi, podobnie jak radny Michał Kuliga. Drugi wyjaśnił, że w tym czasie jest zajęty zawodowo gdzie indziej.
Z urzędu zadzwoniono także do Roberta Myśliwego, długoletniego nauczyciela i przede wszystkim poprzedniego naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu. - Pan Myśliwy odmówił. Stwierdził, że integruje się ze strajkującymi nauczycielami – przekazał nam jego następca Krzysztof Żychski.
- Jestem bardzo wdzięczny za pozytywny odzew pani Ronin, bo w momencie gdy się zgodziła pilnie potrzebowaliśmy uzupełnić skład komisji aby mogła pracować – informuje K. Żychski.
Naczelnik nadmienia, że odzew społeczny na apel o pracę w komisjach jest szeroki. - Mamy np. jedną osobę z Rybnika. Każdy z dołączających do komisji podkreśla, że w tym przypadku dobro ucznia jest najważniejsze – dodaje szef miejskiej edukacji. Miastu pomógł Powiat Raciborski - nauczyciele ze szkół podległych starostwu zgłosili się do pracy w komisjach.
WEKiS wspomaga dyrektorów szkół w poszukiwaniu kandydatów do pracy w komisjach egzaminacyjnych. Aktualnie kompletowany jest skład do piątkowych egzaminów z języków obcych. Naczelnik Żychski i dwie urzędniczki z wydziału są na listach rezerwowych i jeśli zajdzie potrzeba będą pracowali w komisji.
Ludzie
Naczelnik WEKiS UM Racibórz
naczelnik się sprawdza, przeprowadził egzaminy gimnazjalne!!!!! Nawet wizytatorów z Rybnika ściągnął!!! o łamistrajkach już nie wspomnę!!!
do bronka ; a od kiedy pan naczelnik ma uprawnienia na bycie panem naczelnikiem?
od kiedy to pan naczelnik ma uprawnienia pedagogiczne?
łamistrajki, wujek Google wyjaśni. Dawno takiego protestu społecznego nie było. Tu już nie chodzi o nauczycieli, tu już chodzi o godność człowieka. Jak można szczuć jednych na drugich. Ludzie mamy XXI wiek, a żyjemy w średniowieczu. Cały świat z nas się śmieje. Jak być Polakiem w Europie (zaścianek). Wartość nauczyciela zależy od władzy. Paranoja......
Ciekawe czy ci co nie strajkują też dostaną podwyżkę?
Skoro nie walczyli o podwyżki powinni się ich zrzec,zobaczymy czy robili to dla zasady czy kasy
Pazerność nauczycieli nie zna granic, 4 miesiące wolnego w roku , praca po 4 godziny na dzień i jeszcze ta nieszczęsna karta nauczyciela
Czy radny w komisji pracuje za darmo, czy bierze kasę. Jak kasę, to ile? Też bym dorobił, mam przygotowanie pedagogiczne. Wyższe zawodowe wystarczy, a licencjat? Czy ukończenie WSZiA w Opolu, kierunek Zarządzanie i Ekonomika Oświaty daje uprawnienia do komisji egzaminacyjnej.
Strajk ma być odczuwalny. Kiedy niby nauczyciele mają strajkować? W wakacje?! Nauczyciele zachowywali dużo umiaru do czasu, gdy okazało się iż jest ponad 40 mld. dla innych a dla nich nie ma nic (choć wcześniej zgłaszali swe oczekiwania). Dopiero wtedy puściły im nerwy - i trudno tego nie zrozumieć! A ci, którzy z własnej woli pomagali w przeprowadzeniu egzaminu działali na szkodę i nauczycieli i oświaty.
życie jest ciężkie, to Marszałek Karczewski pracuje dla idei za 20 tyś. zł.
Gdyby ten strajk robili i lekcje się nie odbywały, to już wystarczająco daje wszystkim w kość. Z egzaminami to już przegięcie. Dzieci mogą mieć do nauczycieli takie same pretensje, jak ci do rządu. Ale nauczyciele bardzo lekko podchodzą do dobra dziecka - przynajmniej taką dają teraz lekcję. Szkoda.
A Kobylak co powiedział? A Wacławczykowa? Są równi i rowniejsi?
każdy z nas miał jakieś przykre doświadczenie z nauczycielami, co nie znaczy, że nie mamy popierać ich protestu. To co dzisiaj dzieje się w polskiej oświacie woła o pomstę do nieba. Leśnicy, strażacy, zakonnice, księża, emeryci, urzędnicy z łapanki w komisjach egzaminacyjnych. Krowy i świnie na piedestale. Całkowity upadek pisowskiego państwa.
sarkazm ...., Google podpowiedzą. Dalej twierdzę ŁAMISTRAJKI. Jak te osoby mogą spojrzeć w oczy strajkującym. Bez honoru. Dla 30 srebrników tak się zeszmacić, a to już Biblia - na religię każdy chodził.
erwin co to za skróty myślowe, albo klawiatura ci się zacieła ? ;-)
Według mnie w sprawy pensum, wysokości wynagrodzeń nie powinno się włączać dzieci to sprawy dorosłych a tak się stało przez ten strajk. Mówimy im ufajcie nam, słuchajcie nas, uczcie się bo za 2 czy 3 lata będą egzaminy . A potem dorośli organizują strajk i dzieci są zagubione, zestresowane bo nie wiadomo czy się odbędą. Jest chaos. Na szczęście dziś sìe udało, wygrały postawy społeczne kiedy myśli się o innych.
Brawo dla tych co potrafili wybrać interes ucznia mimo wszystko i umożliwić im udział w egzaminach zwłaszcza, gdy nie mają dzieci w gimnazjum czy w ósmej klasie a potrafili zrozumieć ich i ich rodziców strach, obawy i cel.
Jedno trzeba przyznać: rząd RP we współpracy z samorządami okazał się sprawny. W całej Polsce tylko 3 szkoły nie przeprowadziły egzaminów. As w ręku ZNP okazał się zgranym dupkiem...
A do Anny Wacławczyk nie zadzwonili?
No i mamy obraz (bez)radnych Raciborza - oprócz Pani Ronin - jak leży im na sercu dobro młodego pokolenia..Raciborzanie , zapamiętajcie te nazwiska przy urnach.....No i obraz byłego tzw. szefa Oświaty...Wstyd.
kiedyś takich nazywano łamistrajkami. Jak chcą pracować w szkole, nikt im nie przeszkadza. Młodzież czeka na .... Dla paru srebrników tak się .....