Ruszyło głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim [LISTA ZADAŃ Z NASZEGO REGIONU]
We wtorek 12 listopada rozpoczęto głosowanie w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Mieszkańcy wybierają spośród 85 dopuszczonych do głosowania zadań. Wyniki głosowania poznamy w grudniu.
Głosowanie odbywa się elektronicznie za pośrednictwem strony bo.slaskie.pl. W zakładce GŁOSUJ, znajduje się link do panelu głosowania.
Do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Każdy głosuje raz i ma do dyspozycji 4 punkty – 1 punkt można oddać na zadania zgłoszone w puli wojewódzkiej, 3 punkty można oddać na zadania zgłoszone w pulach podregionalnych. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.
Głosować w pulach podregionalnych można niezależnie od miejsca zamieszkania w województwie śląskim – np. mieszkaniec Bielska-Białej możne oddać głos na zadania zgłoszone w puli podregionalnej obejmującej powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski.
Cztery kroki
- KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (1 punkt na zadania wojewódzkie, od 1 do 3 punktów na zadanie/zadania z dowolnych podregionów).
- KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu).
- KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ
- KROK 4 – zatwierdź oddawane głosy, wpisując kod, który otrzymasz SMSem na wskazany numer telefonu oraz klikając ZATWIERDŹ
Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.
Podczas głosowania będą potrzebne dane osobowe, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz (po zatwierdzeniu głosów, głosowanie na podstawie tego samego numeru PESEL nie będzie możliwe) oraz w swoim imieniu. Informacje dotyczące przetwarzania danych będą zamieszczone w panelu do głosowania. Można się z nimi także zapoznać w zakładce z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.
- Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos – podkreślają w Urzędzie Marszałkowskim.
Zadania w podregionie 3. Podregion obejmujący powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory
- Tężnia solankowa - źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza
- Kolarze na start – organizacja imprez kolarskich
- "Rybnicki Opatrunek Społeczny"- kompleksowa i innowacyjna usługa wsparcia pozamedycznego, skierowana do pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku, ich rodzin oraz personelu, w celu poprawy jakości ich życia
- Postaw na zdrowy tryb życia - regionalny dzień zdrowia dla mieszkańców powiatu raciborskiego i wodzisławskiego
- Śląski rodzinny piknik z hokejem na rolkach
- "Śląskie HockeyLove" - Warsztaty hokeja na lodzie dla dzieci
- "Rowerowy Maj" w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Radlinie i Czerwionce-Leszczynach
- Teatrem w Śląsk
Wśród zadań o zasięgu wojewódzkim znajdują się również projekty obejmujące nasz region, a wśród nich:
- Pociąg do Kultury
- Bezpieczna rekreacja
- Śląskie bez tajemnic – cykl spotkań, konkursów i wycieczek poświęconych historii, tradycji i kulturze regionu
- Rewaloryzacja kompleksu dydaktycznego Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
- "Rewitalizacja zabytkowych parków na terenie SP ZOZ Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku przy ul. Gliwickiej 33 jako uzupełniający element terapii psychologiczno-psychiatrycznej".