Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażników mało, ale sprawdzają, czy mieszkańcy nie spalają odpadów

Postanowiliśmy sprawdzić, ile kotłowni sprawdzili w tym roku wodzisławscy strażnicy miejscy. A także ile tych kontroli zakończyło się mandatami.

Strażników mało, ale sprawdzają, czy mieszkańcy nie spalają odpadów

Brakuje chętnych do pracy w wodzisławskiej straży miejskiej. Sprawdziliśmy, czy braki kadrowe przekładają się na liczbę kontroli pod kątem tego, czym wodzisławianie palą w piecach. - Kontrole są prowadzone. Na tyle, na ile wystarcza strażników. Codziennie dostaję raport z kontroli - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Okazuje się, że od 1 stycznia do 7 grudnia w Wodzisławiu Śląskim strażnicy sprawdzili 777 domowych palenisk. - Ujawniono 28 wykroczeń polegających na spalaniu plastików, gumy, płyt meblowych i paneli, kartonów z folią, worków papierowych z folią, odzieży oraz odpadów zielonych - przekazuje zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wodzisławiu Tomasz Strong. Osoby spalające śmieci musiały liczyć się z konsekwencjami. - Ukarano mandatem 21 sprawców, a w stosunku do 7 osób zastosowano pouczenie - dodaje funkcjonariusz. Pobrano też jedną próbkę popiołu do badania laboratoryjnego, jednak wynik był negatywny.

Najczęściej kontrole prowadzone są wyrywkowo, z inicjatywy strażników. - Reagujemy również na napływające zgłoszenia mieszkańców - zaznacza zastępca komendanta.

(mak)

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~troly (195.238. * .169) 21.12.2019 15:43

straż miejską należy rozwiązać , a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup ekologicznych piecy.

~ekojajahihihi (87.205. * .226) 21.12.2019 10:55

W Pszowie też podobno odbywają się takie kontrole. Tyle, że tam ma to być para policjantów z urzędniczką miejską. Znajomy opowiadał mi jednak, że wychodzi z tego niezły kabaret, bo jemu przeszukali w tym roku piwnice, pod kątem papieru do rozpałki, wilgotności drewna rozpałkowego i jakości węgla (jakby orzech II z Marcela mógł być kiepski), a niedaleko niego jakiś gościu prowadzi sklep meblowy, pod którym leży sobie w najlepsze kupa miału węglowego - tam chyba jeszcze nie trafili, choć opał widać rzekomo z głównej ulicy i jest regularnie uzupełniany.

mhl999 20.12.2019 23:54

3,6% pali niezgodnie z obecnymi wymogami czy zatem akcja "karnego kopciucha" konkurencyjnego portalu ma sens?

~GucwaiFiołki (193.34. * .2) 20.12.2019 21:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~ciekawy (188.137. * .185)
Twoje zadanie to codzienne siedzenie w samochodzie na koszt podatników.. Nierobie ze straży!

~Detryuyyw (139.28. * .114) 20.12.2019 17:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A w parku jak parkowali na trawnikach tak parkują, straży miejskiej, ani policji nie widać., tzn policja stała obok poczty, ale zero zainteresowania łamiącymi prawo.
To jest wasza ekologia, tak dbacie o środowisko, tylko puste słowa pracy zero! .

~ciekawy (188.137. * .185) 20.12.2019 16:45
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

tak tak już widzę jak Policja będzie chodziła i sprawdzała piece czy szamba. Straż miejska nie musi miec autorytetu - jej zadaniem jest znajdowanie kopciuchów i nauka poprzez mandaty

~pisok (195.238. * .169) 20.12.2019 16:40
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

straż miejską należałoby zlikwidować , a jej sprawy przekazać policji , policja da radę zadbać o porządek i ma autorytet . Straż miejska nie zasługuje na szacunek .

~PrawdaTaka (93.179. * .35) 20.12.2019 16:20
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Kary smrodziuchom po 5 tyś ładować inaczej się nie nauczą

~ciekawy (188.137. * .185) 20.12.2019 16:05
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

jes dokładnie zlikwidujmy a wtedy już hulaj dusza piekła nie, palimy czym chcemy, szambo na pole i co tam jeszcze hanys wymyśli. Lepiej wprowadzić zasadę że od każdego mandatu 20 % idzie do kieszeni strażnika. Jedyna szansa na poprawę stanu rzeczy

~jes (195.238. * .169) 20.12.2019 13:21
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

gdyby zlikwidować straż miejską , byłyby środki na nowe piece ekologiczne dla mieszkańców i wtedy nie potrzebna byłaby straż miejska do kontrolowania palenisk

maxiu 20.12.2019 08:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Fajnie że kontrole są. Biorąc jednak pod uwagę że w terenie pracuje 9 strażników którzy przeprowadzili 777 kontrole a od 1 stycznia do 7 grudnia 2019 roku było 341 dni. Odliczając niedziele w które nie pracujecie daje 293 dni a to w przeliczeniu jest 2,6 kontroli dziennie.