Holandia zmieniła nazwę kraju. Jak się teraz nazywa?
W kraju tulipanów nastąpiła spora zmiana. Od 1 stycznia Holandia zmieniła nazwę kraju, aby zerwać z wizerunkiem miejsca związanego z narkotykami i dzielnicami słynącymi z prostytucji. Jaka jest nowa nazwa Holandii po rebrandingu?
Holandia zmieniła nazwę kraju. Jak się teraz nazywa?
- Rządzący uważają, że zmiana była konieczna, ponieważ pomoże ona zerwać z wizerunkiem Holandii jako kraju dzielnicy czerwonej latarni i narkotyków – podaje Onet.pl. Choć sam zabieg zmiany nazwy kraju będzie na pewno skomplikowany i trudny, Holendrzy są zdeterminowani, aby zmienić stereotypy o swoim kraju. Dlatego ostatecznie postanowiono ujednolicić nazewnictwo i Holandia zmieniła nazwę.
Zmiana nastąpiła już od 1 stycznia. Teraz nazwa kraju to Niderlandy, co nawiązuje już do nazwy Holandii w wielu językach. Do tej pory nawet nazwy Holandia oraz Niderlandy były używane zamiennie, jednak ta pierwsza nazwa wzięła się od zaledwie dwóch prowincji kraju z miastami Amsterdam i Rotterdam. Pełną poprawną nazwą urzędową pozostaje Królestwo Niderlandów.
ZOBACZ PIĘKNE MIEJSCA HOLANDII W NASZEJ GALERII
W tym roku Niderlandy będą pod nową nazwą będą organizować m.in. Konkurs Piosenki Eurowizji oraz będą brać udział w Igrzyskach Olimpijskich.
Holandia zajmuje powierzchnię 41,8 km kw. Ma ok. 17 mln mieszkańców, a spora część kraju znajduje się na terenach nizinnych, położonych poniżej poziomu morza. Holandia ma również swoje terytoria zamorskie. To wyspy na Morzu Karaibskim: Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, Saint Eustatius oraz Sint Maarten w archipelagu Małych Antyli. Wraz z terenami zamorskimi powierzchnia królestwa wynosi 42,5 km kw.