Na czym polegają kryzysowe działania wodzisławskiego starostwa?
Wszystkie służby, które mogą być przydatne do walki z koronawirusem i jego skutkami cały czas pracują oraz monitorują aktualną sytuację na terenie naszego powiatu – zapewnia Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Pytamy, na czym konkretnie polegają te działania?
POWIAT Starosta wykonuje swoje zadania z zakresu zarządzania kryzysowego przy pomocy powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz powiatowego centrum zarządzania kryzysowego. Tu na bieżąco koordynowane są działania różnych służb i analizowana sytuacja w powiecie. Zespół ten może spotykać się w różnych układach i konfiguracjach osobowych, innymi słowy nie trzeba (chyba że starosta zdecyduje inaczej), by we wszystkich działaniach uczestniczyli wszyscy członkowie. Są oni wskazywani przez starostę w zależności od potrzeb. W PZZK podejmowane są też działania i decyzje o charakterze operacyjnym i organizacyjnym. Początkowo zespół ds. zarządzania kryzysowego spotykał się w formie stacjonarnej. Pierwsze posiedzenie w niepełnym składzie odbyło się jeszcze 3 marca, zanim w kraju został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. – Działa również Zarząd Powiatu tam, gdzie potrzebne są jego decyzje, jak na przykład w zakresie miejsc kwarantannowych dla osób oczekujących na wyniki badań (w przypadku pasażerów autobusów badanych na granicach), gdzie potrzebne jest zabezpieczenie środków na działania, gdy potrzeba zawiesić zajęcia dydaktyczne w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, bo np. Ministerstwo Edukacji Narodowej „zapomniało” o tego rodzaju placówkach i dzieciach i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych w swojej decyzji dot. zawieszenia zajęć itp. Aby unikać ryzyka w wielu przypadkach jest to praca zdalna, ale do tego zmusza nas sytuacja – wyjaśnia Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.
(art)
Widzisz biedaku a ciebie stać tylko na głupi komentarz,trzeba było się uczyć też by ci kupili samochód!
Grunt, że starosta kupił sobie nowy samochód,aby wygodniej do niego wsiadać. To potrafią urzedasy,no skoro średnia wieku zarządu powiatu 70 lat ,to muszą mieć nowe wygodne auto.
Starosta - Starostwo w Wodzisławiu Śląskim jest przykładem jak zniechęcić mieszkańca powiatu do załatwienia spraw i jeszcze bardziej znienienawidzić urzędników. Chronimy pracowników poprzez całkowicie zamknięcie się na świat zewnętrzny, nie można nic załatwić osobiście - niby w trosce o nierozprzestrzenianie się koronowirusa. Listy przynosi poczta - listonosz odwiedza kilkadziesiąt lub więcej domów codziennie i to jest niby bezpieczne. Czy Pan Starosta też po przyjściu do domu zamawia pocztą - kurierem jedzenie, i inne potrzebne artykuły....